MENU
klinika
Ku humbi SHBA-ja?

Pse Kina e Rusia po e ndihmojnë Italinë?

Tani francezët janë mirënjohës...

Kjo është kriza që i duhej Macron-it!

Presidenti Emmanuel Macron ka ndërmarrë veprime drastike për të luftuar përhapjen e koronavirusit në Francë....

Planet për të qëndruar në pushtet deri në 2036

“Dorëzohet” Putini, shtyn votimin për shkak të koronavirusit

Presidenti rus Vladimir Putin ka shtyrë një votim mbarëkombëtar që ishte caktuar të zgjaste sundimin...

Editoriali i The Guardian

Si një pandemi tregoi se SHBA e Kina kanë dështuar…

Dikur, pleqtë e mençur thonin se lindja dhe perëndimi do të takoheshin. Ideja e një...

Nga Project Syndicate

Evropa nuk ka mësuar asgjë nga kriza e vitit 2008?

Kërkoni në Google “Evropë” dhe “krizë” dhe do t’ju shfaqen 784 milion rezultate. Kështu shpesh,...

Ja ç'shkruan kritiku turk për Erdoganin

Ç’ndodh kur arroganca kombinohet me injorancën?

Bota siç e njihnim, ndryshoi në mënyrë dramatike javët e fundit për shkak të përhapjes...

Merkel sërish në krye...

Nëse sëmuret Gjermania, sëmuret e gjithë Evropa!

Fjalimi i paplanifikuar televiziv i kancelares gjermane Angela Merkel në lidhje me koronavirusin më 18...

Nga Eu Observer

Në këtë kohë, egoizmi duhet lënë mënjanë!

Kriza e koronavirusit i ngjan një loje mesjetare. Një zanë e keqe ka mallkuar njerëzimin...

Zgjedhjet e zgjuara të liderit rus

Edhe një kostum i verdhë i bën rusët ta adhurojnë Putinin!

Vizita e Presidentit rus Vladimir Putin në një spital ku luftohet koronavirus, i veshur me...

Sërish probleme për BE-në

A bëhet diplomaci me videokonferenca?!

Procesi i vendimmarrjes së Bashkimit Evropian po vështirësohet përmes videokonferencave, në këtë kohë koronavirusi, thonë...

Nga The Washington Post

Trump do të shpëtojë vetëm dikë: veten!

Njerëzit po vdesin. Bizneset po dështojnë. Punëtorët po humbasin punën. “Mu deshën miliarda dollarë për...

Përveç koronavirusit...

Për Greqinë, kjo është një epokë e re krizash!

Kur u shfaq epidemia e koronavirusit, Greqia fillimisht u hutua nga çështje të tjera. Tani,...