MENU
klinika
Nga New York Times

Ndërhyrja në zgjedhje/ Putin kërkon pakt me SHBA-në

Parë nga syri i një greku...

Dhjetë dhuratat që i bëri Erdogan Greqisë

Pas kthimit gradual të njësive detare greke në bazën Salamis pas mobilizimit më të madh...

Doktrina që po e çon Turqinë drejt luftës...

Erdogan përsërit: Nuk heqim dorë nga “Atdheu blu”

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan të shtunën iu referua edhe një herë nocionit të një...

Analiza

Kina në shënjestër të Donald Trump

Një video amatore në muajin korrik dukej se tregonte punëtorët në Konsullatën e Kinës në...

Nga Deutsche Welle

Evropa Lindore: Protesta dhe ndërrim pushteti përmes votës

Evropa ime: Në Evropën Qendrore dhe Juglindore gjithnjë e më shumë njerëz mbështesin me forcë...

Pëplasja Turqi-Greqi

Michel: Shumë aktorë të gatshëm të flasin për Mesdheun Lindor

Shumë aktorë janë të gatshëm të diskutojnë Mesdheun Lindor në një konferencë shumëpalëshe, tha presidenti...

BE propozon konferencë shumëpalëshe

Mitsotakis në OKB: I zgjata dorën e miqësisë Erdoganit, por…

Kryeministri grek, Kyriakos Mitsotakis ka mbajtur fjalën e tij në OKB ku ka folur dhe...

Kinezët i quajnë "qendra arsimore"...

Jo vetëm 1! Kina po ndërton rreth 400 kampe internimi

Që nga viti 2017 Kina ka ngritur 380 kampe të reja internimi për anëtarët e...

Nga Project Syndicate

Analiza/ BE ka mbetur në vend numëro!

Në fjalimin e saj të parë të Bashkimit Evropian, Presidentja e Komisionit Evropian Ursula von...

Dosje/ "Kthesa" në mosmarrëveshjet shumëvjeçare

Anën e kujt po mban SHBA në konfliktin Greqi-Turqi?

Sekretari i Shtetit S. Mike Pompeo do të vizitojë Greqinë javën e ardhshme në një...

Analiza e The Economist

Franca, dëshiron të jetë edhe evropiane edhe franceze!

Pandemia ka “gjunjëzuar” shumicën e udhëheqësve evropianë. Por jo Emmanuel Macron. Javët e fundit, presidenti...

Konflikti Greqi-Turqi

Ç’është “harta e Seviljes”, që i trazoi sërish ujërat në Mesdhe?

Ambasada Amerikane në Ankara ka publikuar ​​një deklaratë të rëndësishme në llogarinë e saj zyrtare...