MENU
klinika
Bernie Sanders kërcënon Moskën

Alarm i 007: Putin do ndërhyjë në zgjedhje në favor të Trump!

Analizë e DW

“Paraja i ka ndarë gjithmonë vendet e BE”

Nuk ishte ndonjё habi e madhe, qё tё 27 krerёt e shteveve dhe qeverive tё...

Qeveria e Sirisë dhe mbështetja nga Rusia

Tensionet në Idlib/ OKB thirrje për armëpushim

Sekretari i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara (OKB), Antonio Guterres bëri thirrje për “armëpushim” në...

"Ndodhemi pranëTurqisë, aleatit tonë në NATO"

SHBA mesazh ngushëllimi dhe mbështetjeje Turqisë

Në një deklaratë nga Departamenti Amerikan i Shtetit, qeverisë turke i shprehen ngushëllimet për dëshmorët...

Idlibi si fuçi baruti

Erdogani kërcënon Sirinë: Një natë ne mund të vijmë

Gjendja në Idlib po ashpërsohet – ofensiva e forcave siriane po destabilizon gjendjen në rajon....

Sërish do të prishë ekuilibrat...

Putini do që Trump t’i fitojë zgjedhjet?!

Pse Putini do të dëshironte të prishte sërish ekuilibrin në peshoren e demokracisë amerikane? Uashingtoni...

Nga Deutsche Welle

Dilema e madhe që po mundon gjermanët…

A duhet të jetë kryetari i ri i CDU-së edhe kancelar? Vendimi për këtë dilemë...

Strategjia e Erdoganit

Më mirë të jesh lojtar i dobët sesa të mos luash fare…

Disa kritikë mund t’i shohin lëvizjet e Turqisë në Siri dhe Libi si një katastrofë...

Arsyeja që është kaq aktive

BE xheloze për suksesin e Amerikës në Ballkan?

Është shumë e rrallë të dëshmosh një përshpejtim të historisë, dhe kjo është pikërisht ajo...

A do të "thellohet" dhe "zgjerohet" BE?

Evropa duhet të ndryshojë rregullat e lojës!

Shumë gjëra i ndajnë këto 27 shtete anëtare të Bashkimit Evropian këto ditë, por një...

I dërguari special për bisedimet Kosovë-Serbi

Pse Grenell ishte zgjedhja e gabuar e Trumpit?

Ndonjë optimist i çmendur mund të ketë shpresuar që hetimi i Trumpit, do ta “disiplinonte”...

Editorial i The Washington Post

Xi Jinping e dinte se do të shpërthente koronavirusi?!

Faza e hershme e shpërthimit të koronavirusit në Kinë mbetet ende disi enigmë. Veprimi i...