MENU
klinika
Një ditë para bisedimeve mes Mitsotakis dhe Erdogan

Greqia akuzon Turqinë për “provokim”

Deklarata e presidentit francez

“Me Biden, Amerika është rikthyer si një vend…”

Shtetet e Bashkuara janë rikthyer si një vend udhëheqës e bashkëpunues i botës së lirë,...

Projekti 'Build Back Better World'

Udhëheqësit e G7 rivalizojnë Kinën me projektin e…

Projekti ‘Build Back Better World’ synon të konkurrojë me Nismën e Rrugëve dhe Brezave të...

Nga AL Jazeera

Kina po shfrytëzon hipokrizinë e Perëndimit në Lindjen e Mesme

Hezitimi i SHBA për ta mbajtur Izraelin të përgjegjshëm për veprimet e tij të paligjshme...

'Mbretëtimi i Netanyahut drejt fundit'

Mungon pak nga zgjedhja e qeverisë së re në Izrael

Kundërshtarët këndojnë dhe kërcejnë jashtë rezidencës së Benjamin Netanyahut në pritje të fundit të qëndrimit...

Post që e mban prej 12 vitesh

Netanyahu vijon trentativat për të qëndruar në postin e kryeministrit

Në atë që mund të cilësohej fundjava e tij e fundit si Kryeministër, Benjamin Netanyahu...

Nga CNN

Biden predikon demokracinë në Evropë, por shqetësime të reja…

Përpjekjet e Presidentit Joe Biden për të folur për demokracinë në Evropë këtë javë po...

Nga Al Jazeera

Putin: Marrëdhëniet SHBA-Rusi janë në pikën më të ulët ndër vite

Presidenti rus, përpara takimit të tij me Joe Biden, vlerësoi gjithashtu ish-Presidentin e SHBA Donald...

Nga The New York Times

Samiti i G7 shënon fundin e “diplomacisë në Zoom”!

Quajeni atë fundin e shumëpritur të diplomacisë së Zoom. Katër muaj më parë, Presidenti Biden...

The Guardian/ Karta e re e Atlantikut

Rregulla të reja, për kërcënime të reja!

Përpara Luftës së Dytë Botërore, shtetet vepruan siç dëshironin në punët ndërkombëtare, të kufizuara vetëm...

Nga The Washington Post

Biden dëshiron bashkëpunimin e Rusisë, por Putini do që t’i “luten”

Jim Risch, i cili përfaqëson Idaho në Senatin Amerikan, është Republikan i rangut në Komisionin...

Nga The Economist

Navalny, “gjembi” që i ka dhembur më shumë Putinit!

Alexei Navalny, lideri i opozitës ruse, është bërë gjembi më i madh në mishin e...