MENU
klinika
Traktati për armët

Stoltenberg: Asnjë përparim me Rusinë

"Bisedimet e reformat ecin paralelisht"

Zgjerimi i BE, Merkel kundër Macron

Kancelarja gjermane Angela Merkel siguroi vendet e Ballkanit se negociatat për t’u bashkuar me BE...

Nga The Guardian

Është koha që Perëndimi t’i bëjë presion Kinës…

5 korriku, shënon 10 vjet që kur rajoni perëndimor kinez i Xinjiangut shpërtheu në dhunë...

Project Syndicate

Putin dhe ‘lufta’ e tij me liberalizmin

Presidenti rus Vladimir Putin kohët e fundit i tha Financial Times se “liberalizmi është vjetëruar”,...

Sistemi i shumëpërfolur i mbrojtjes

Turqi/ Javën tjetër dërgesat e para të sistemit rus

Dërgesa e parë e sistemit raketor rus pritet të arrijë në Turqi, gjatë javës së...

Çështja e Sirisë

Turqi-Rusi-Iran samit në gusht

 Një takim trepalësh midis Turqisë, Rusisë dhe Iranit që synon të diskutojë konfliktin sirian do...

Fjalimi për 4 korrikun

Fjalimi i Trump, protesta dhe trazira

Protesta dhe përplasje të dhunshme para Shtëpisë së Bardhë ndërkohë që presidenti amerikan Trump i...

Macron pengesë?

Pse Manfred Weber nuk u bë president i Komisionit Europian?

Manfred Weber, i cili mund të ishte presidenti i Komisionit Europian u refuzua nga udhëheqësit...

Kina mohon akuzat

Kinë/ Familjet në ‘kampet e përqendrimit’ po ndahen

Kina thuhet se po ndan fëmijët myslimanë nga familjet dhe është e angazhuar për të...

Ndalimi i cisternës

Irani: Britania bëri çfarë i kërkoi SHBA

Irani ka dënuar konfiskimin “e paligjshëm” të një cisterne të naftës nga Mbretëria e Bashkuar...

"Do të gjejmë zgjidhje"

Erdogan: Po abuzohet me çështjen e ujgurëve

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan tha se një zgjidhje mund të gjendet për të ndihmuar...

Pas sulmit me 53 viktima

Libia mund të mbyllë qendrat e emigrantëve

Qeveria e Libisë po shqyrton mbylljen e të gjitha qendrave të emigrantëve pas një sulmi...