MENU
klinika
Përgatitjet për samitin e qershorit

Gjithçka po i kthehet normalitetit, rinisin bisedimet për Brexit!

Nga The Guardian

Koronavirusi/ Grekët të habitur nga kaosi i Britanisë

Kur Pavlos Pandelides kuptoi se pandemia e koronavirusit po shkonte drejt perëndimit, ai bleu një...

Nga Bloomberg

Macron do të përfundojë si Robinson Kruzo…

Për një njeri që kishte aspiruar të sundonte si një perëndi romake, pandemia vetëm prish...

Nga The Guardian

Britanisë i duhet një strategji e re, lider i ri dhe një mrekulli!

Nga Simon Tisdall Britania është e vetmuar tani. Ngjan me skenën e një aksidenti, ku...

Editoriali i The Guardian

Bota ka nevojë më shumë se kurrë për OKB-në!

Franklin D Roosevelt bëri më shumë se të gjithë për të siguruar fitoren 75 vjet...

Sfidat që e presin bllokun

Po pas koronavirusit? Këto janë frikërat e BE-së

BE  rrezikon të shkatërrohet, sipas një historiani të Bashkimit Evropian, i cili ka frikë se...

Letra e hapur e presidentit turk

Erdogan kërkon marrëdhënie të mira me BE-në

Turqia dhe Bashkimi Evropian duhet të bashkohen për të përballuar sfidat e përbashkëta, të tilla...

"14 ditë karantinë!"

Britania rregulla të forta për të gjithë ata që do të hyjnë në vend

Të gjithë udhëtarët që hyjnë në Britani do të karantinohen për dy javë për të...

Kërcënimi ekstrem nga pasojat e koronës

DW: BE ndodhet para provës më të madhe

70 vjet më parë, ministri i Jashtëm francez krijoi me planin e tij një nga...

75-vjetorin i mposhtjes së Gjermanisë Naziste,Luftën e Dytë Botërore

COVID-19 lë në hije ngjarjet për Ditën e Fitores në Evropë

Vendet në gjithë Evropën shënuan të premten 75-vjetorin e mposhtjes së Gjermanisë Naziste në Luftën...

Si paraqitet gjendja?!

Koronavirusi, zëdhënësja e Mike Pence rezulton pozitive

Zëdhënësja e nënpresidentit Mike Pence, rezultoi pozitive për koronavirusin. Katie Miller, Sekretarja e Shtypit e...

"Shtetet të lënë në fuqi kufizimet deri në…"

Brukseli vendosi! Ndalimi i qarkullimit do të zgjatet

Prej gati dy muajsh kufijtë e Bashkimit Evropian janë të mbyllura në shkallë të gjerë...