MENU
klinika
Nga The Washington Times

Erdogan nuk njeh kufij, presion dhe shantazh edhe në kohë krize

Parimet e BE-së në rrezik

Pas kësaj krize, Evropa s’do të jetë e njëjta…

Projekti evropian u ndërtua mbi idenë e parandalimit të luftës së ardhshme midis shteteve evropiane....

As në kohë koronavirusi...

Trump nuk heq dorë, vazhdon ndërtimi i murit kufitar

Administrata Trump vazhdon ndërtimin e murit të saj kufitar jugor, shumë miliardë dollarësh, pavarësisht epidemisë...

Deutsche welle

Propaganda ruse kundër Evropës në kohën e virusit Corona

Transmetuesi rus i lajmeve “Sputnik” pohon, se virusi Corona është zbuluar në Letoni, sepse “atje...

REL

Koreja e Veriut hedh dy predha në “Detin e Japonisë”

Koreja Veriore ka hedhur dy predha në detin e njohur si “Deti i Japonisë” të...

"Qëndroni në shtëpi..."

Guvernatori i Kalifornisë urdhër të prerë 40 milionë banorëve

Guvernatori i Kalifornisë Gavin Newsom urdhëroi të enjten 40 milionë banorët e shtetit perëndimor, më...

Lufta me COVID-19

Për herë të parë, BE lejon qeveritë të hapin ‘thesin’

Komisioni Evropian po pezullon rregullat e tij të rrepta për deficitet publike për të lejuar...

Frika nga përhapja e virusit

Britanisë së Madhe ‘i vihet kyçi’, Johnson me ‘dorë të hekurt’

Kryeministri britanik, Boris Johnson ka marrë vendim për “mbyllje” të Britanisë së Madhe nga dita...

Po Mike Pence është infektuar?

COVID-19 futet dhe në zyrën e zv.Presidentit të SHBA-së

Zyra e zv.Presidentit amerikan, Mike Pence, ka konfirmuar se një nga anëtarët e stafit të...

Evropa po paguan çmimin...

Të dënuar sepse jemi shoqëri të lira?!

Koronavirusi vazhdon të përhapet. Deri të mërkurën, Evropa kishte regjistruar më shumë raste dhe vdekje...

Gjermanët, të lehtësuar që ajo nuk është larguar ende...

Merkel, përgjithmonë “kancelarja e krizave”!

Angela Merkel nuk mban asnjëherë fjalime televizive, përveç atyre të Vitit të Ri. Kështu që...

Arsyeja

Putin është më i dobët sesa duket…

Me paketën e tij të fundit për reformën kushtetuese, Putin duket se i ka hapur...