MENU
klinika
Mbase duhet t’i jepet një fund formal luftës Koreane

Si mund të përfundojnë tensionet SHBA-Kore e Veriut?

Është kthyer në një relike të së kaluarës

Mbase është koha për të shpërbërë G7

Jo aktiv gjatë bllokimit të Covid-19, Grupi i Shtatë (G7) është i vendosur të kthehet...

Falë drejtimit të Joe Biden

Amerika po bëhet një demokraci sociale

Në fjalimin e tij para një sesioni të përbashkët të Kongresit javën e kaluar, Presidenti...

Nga Financial Times

Republikanët po afrohen gjithnjë e më tepër drejt “trumpizmit”

Vendimi i kësaj jave nga bordi i mbikëqyrjes së Facebook dhe nga “gjykata e tij...

"Mollë sherri" mes Kinës dhe SHBA-së

Tajvani dhe “fantazmat e historisë”

A do të ishin Shtetet e Bashkuara të përgatitura të rrezikojnë një luftë katastrofike me...

Analiza

Një tjetër grua mund të zërë vendin e Merkelit!

Situata e re në sondazhe mund të ketë të bëjë me preferencat për individët. Po...

Nga The Guardian

Fitorja e Johnson: Brexit po e ndryshon politikën!

Ne mund të lexojmë shumë për fitoren mahnitëse të partisë Konservatore në zgjedhjet e zgjedhura...

Nga The Washington Post

Samiti Biden-Putin/ Çfarë do të arrijnë?

Mes marrëdhënieve të fundosjes, Presidenti Biden dhe Presidenti rus Vladimir Putin duket se po kërkojnë...

Në Këshillin e Sigurimit

SHBA, Kina e Rusia shkëmbejnë “thumba”

Sekretari amerikan i Shtetit Antony Blinken përsëri kritikat e Shteteve të Bashkuara ndaj Kinës dhe...

VOA: Plani Amerikan për shpëtim

Çfarë do të bëjë Joe Biden me 6 trilionë dollarë?

Presidenti Joe Biden ishte në Lejk Çarls të Luizianës të enjten në vazhdën e përpjekjeve...

Analiza

BE nuk është asgjë tjetër veçse një ndihmë e madhe për Greqinë!

Qeveria Greke i paraqiti Komisionit Evropian të Martën e kaluar planin e saj për përdorimin...