MENU
klinika
Nga Aljazeera

Turqia drejt një kompromisi me SHBA për raketat ruse S-400

Vizita e Borrell nuk pati sukses

BE nuk arriti të mbështesë demokracinë ruse

Përfshirja e Josep Borrell ishte vetëm përgjigjja e fundit pa rezultat e Evropës ndaj shtypjes...

Edhe pse Biden ka vetëm disa javë në detyrë

Ku ndodhet politika e jashtme e SHBA-së?

Elementet qendrore të politikës së jashtme të Presidentit të SHBA Joe Biden po bëhen të...

Nga CNN

Nuk ka rëndësi se si voton Senati. Trump tashmë është poshtëruar

Çështja e fajësimit të dytë të Donald Trump nuk është aq e thjeshtë pasi shumë...

Ja çfarë shkruhet në gazetën e famshme greke

Gjermania, mike e Turqisë dhe armike e Greqisë?!

“Turqit dhe Gjermanët e donin njëri-tjetrin për një kohë të gjatë,” tha Presidenti turk Rexhep...

Analiza e Project Syndicate

“Gjithçka që duhet”, edhe për Italinë?

Në 2012, Presidenti i atëhershëm i Bankës Qendrore Evropiane Mario Draghi nxorri Evropën nga thellësia...

Editoriali i The Washington Post

Pse e kanë toleruar kaq shumë Kinën?

Të dhënat e para të kampeve të ngjashme me burgun në rajonin e Xinjiang ku...

Kundërpërgjigje ndaj Moskës

Gjermania, Suedia dhe Polonia dëbojnë diplomatët rusë

Rusia kishte njoftuar për dëbimet e diplomatëve evropianë gjatë një takimi të tensionuar midis ministrit...

I pari president amerikan që fajësohet dy herë

Gjyqi ndaj Trump fillon nesër, çfarë duhet të dimë?

Gjyqi i Senatit fillon të Martën për ish-presidentin e akuzuar për ‘nxitje të kryengritjes’ dhe...

“Lojërat e luftës në Tajvan”

Rrezik konflikti mes SHBA-së dhe Kinës!

Logjika dikton që luftimet nuk duhet të fillojnë, por një gabim i vogël mund të...

Nga Financial Times

Draghi shumë pranë formimit të qeverisë italiane

Ish shefi i BQE-së dhe tani kryeministri i ri i Italisë, Mario Draghi, është në...

Alarmohet pala greke

Tensionet Greqi-Turqi, tanket turke “pushtojnë” kufirin

Në një kohë ku tensionet e vazhdueshme mes Turqisë dhe Greqisë, janë ulur pasi palët...