MENU
klinika
Pa Britaninë!

Ky vit do të jetë vendimtar për Evropën

''Ata që dikur na kërcënonin, sot...''

Erdogan liston sukseset: Realizuam ëndrrën 60-vjeçare

Kryetari dhe Kryetari i Partisë për Drejtësi dhe Zhvillim (AKP) në pushtet, Rexhep Tajip Erdogan...

Pushteti 20-vjeçar

Fjalimi i fundvitit/ Putin u bën thirrje rusëve për bashkim

Presidenti Vladimir Putin u bëri thirrje rusëve që të bashkohen për hir të së ardhmes...

Viti nis me kërcënime!

Trump: Irani do të paguajë një çmim shumë të madh

Presidenti amerikan Donald Trump ka kërcënuar Iranin, pasi fajësoi kombin për një sulm ndaj ambasadës...

Njoftimi i presidentit amerikan

SHBA-Kinë, 2020-ta sjell marrëveshje tregtare!

Presidenti Donald Trump planifikon të nënshkruajë ‘’fazën e parë” të marrëveshjes tregtare me Kinën në...

Planet e Presidentit rus

Përse 2020-ta është vit kaq i rëndësishëm për Putinin!

Vitet e fundit, Rusia ka luajtur me disa avantazhe të vetat. Ndërsa investonte në asete...

Nga The Washington Post

Këto do të jenë surprizat ekonomike dhe politike në 2020!

Topi im i kristaltë ishte disi i paqartë në vitin 2019, kështu që ndërkohë që...

Pikat e dobëta!

Macron në 5 sfidat e vitit 2020

Presidenti francez ka një listë objektivash për vitin 2020, por këtu janë pesë nga çështjet...

Fjalimi i Merkelit

Gjermania ka nevojë për ‘guxim, për frymë të re’

Në fjalimin me rastin e Vitit të Ri kancelarja Merkel u bën thirrje qytetarëve për...

Telefonata e dy liderëve

Paqe për fundvit! Putin uron Trumpin dhe e fton në Moskë

Presidenti rus Vladimir Putin ftoi përsëri Presidentin e SHBA Donald Trump të vizitojë Moskën në...

Nga The Washington Post

Si Kina dhe bota ‘u tronditën’ për 235 ditë…

Ato ishin 235 ditë që tronditën botën dhe regjimin e Kinës. Asgjë më interesante nuk...

Interesat e SHBA-së, Turqisë dhe Rusisë

Libia do të kthehet në ‘shesh lufte’!

Libia, tani është në prag të bashkimit me Sirinë si vend i një konflikti të...