MENU
klinika
Nga The Washington Post

Putini po e vret Navalny-n, SHBA mund ta shpëtojë!

Analiza

Arroganca e Kinës po i bën armiqtë e saj bashkë!

Gjatë shekullit të kaluar, autokracitë ambicioze në mbarë botën shpesh kanë bërë dy gabime fatale....

Pas incidentit me presidenten e BE-së

“Diktator”, kryeministri italian zemëron Erdoganin

Mario Draghi ka zemëruar Turqinë duke e quajtur presidentin e saj Rexhep Tajip Erdogan “një...

Nga THe Washington Post

Perëndimi duhet të jetë gati në çdo kohë për Putinin!

Vladimir Putin po përballet me pakënaqësinë në rritje të publikut për ekonominë eRusisë dhe përgjigjen...

"Nuk kemi ndërmend të presim pafundësisht"

Lavrov: Do të përgjigjemi ndaj çdo hapi jomiqësor të SHBA

Ministri i Jashtëm i Rusisë, Sergey Lavrov, tha se do të përgjigjen ndaj çdo hapi...

Qëndrimi ndaj Turqisë së Erdoganit

Perëndimi po e pranon të pashmangshmen, po Putini?

Normalizimi i marrëdhënieve Turqi-BE u bë i dukshëm në vizitën e fundit të Presidentit të...

Analiza

Evropa ka shumë për të mësuar nga Biden

Politika ka dy lloje udhëheqësish. Ka nga ata që kërkojnë gjithmonë për një çadër dhe...

Sifdat kryesore: Pandemia dhe Ekonomia

Basti i Biden “për të rikthyer” Amerikën!

Deri më tani po shkon shumë mirë për Presidentin Biden. Ai ka përparuar në ditët...

Politika e brendshme

Pengesa më e madhe për një marrëveshje të re bërthamore me Iranin?!

Megjithëse një kthim në JCPOA duket i mundshëm, të dy Uashingtoni dhe Teherani kanë pengesa...

Muajt e fundit kanë qënë të vështirë për Turqinë...

Si Erdogan iu kthye ‘zakonit’ të tij të vjetër?

Kanë qenë disa muaj të vështirë për Turqinë – e cila është ndërtuar në mënyrën...

Analiza

Deri kur do ta tolerojnë Erdoganin?

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan është një politikan pragmatik. Ai bën atë që duhet për...

Nga The Washington Post

Si konflikti në Ukrainë kërcënon SHBA-në

Administrata e Biden, duke u përballur me atë që mund të jetë prova e saj...