MENU
klinika
Po mbështet kundërshtarin e tij

Putin ‘heq dorë’ nga Trump?!

"Po luan me stabilitetin..."

Amerika po e përgatit Evropën për luftë?!

Siç e dini, stërvitjet e NATO-s, Defender-Europe 20 së shpejti do të fillojnë. Afro 40...

"Turqia ka fuqinë dhe kapacitetin për..."

Erdogan: Politikat tona nuk janë aventura

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan gjatë një ceremonie në Izmir deklaroi se “Politikat e...

Bernie Sanders kërcënon Moskën

Alarm i 007: Putin do ndërhyjë në zgjedhje në favor të Trump!

Kandidati demokrat për Presidencialet amerikane, Bernie Sanders ka paralajmëruar Rusinë të qëndrojë larg zgjedhjeve të...

Analizë e DW

“Paraja i ka ndarë gjithmonë vendet e BE”

Nuk ishte ndonjё habi e madhe, qё tё 27 krerёt e shteveve dhe qeverive tё...

Qeveria e Sirisë dhe mbështetja nga Rusia

Tensionet në Idlib/ OKB thirrje për armëpushim

Sekretari i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara (OKB), Antonio Guterres bëri thirrje për “armëpushim” në...

"Ndodhemi pranëTurqisë, aleatit tonë në NATO"

SHBA mesazh ngushëllimi dhe mbështetjeje Turqisë

Në një deklaratë nga Departamenti Amerikan i Shtetit, qeverisë turke i shprehen ngushëllimet për dëshmorët...

Idlibi si fuçi baruti

Erdogani kërcënon Sirinë: Një natë ne mund të vijmë

Gjendja në Idlib po ashpërsohet – ofensiva e forcave siriane po destabilizon gjendjen në rajon....

Sërish do të prishë ekuilibrat...

Putini do që Trump t’i fitojë zgjedhjet?!

Pse Putini do të dëshironte të prishte sërish ekuilibrin në peshoren e demokracisë amerikane? Uashingtoni...

Nga Deutsche Welle

Dilema e madhe që po mundon gjermanët…

A duhet të jetë kryetari i ri i CDU-së edhe kancelar? Vendimi për këtë dilemë...

Strategjia e Erdoganit

Më mirë të jesh lojtar i dobët sesa të mos luash fare…

Disa kritikë mund t’i shohin lëvizjet e Turqisë në Siri dhe Libi si një katastrofë...

Arsyeja që është kaq aktive

BE xheloze për suksesin e Amerikës në Ballkan?

Është shumë e rrallë të dëshmosh një përshpejtim të historisë, dhe kjo është pikërisht ajo...