MENU
klinika
Nga The Guardian

Italia kërkon thjesht të jetë një vend normal!

Nga The Washington Post

SHBA duhet t’i tregojë gjithë botës të vërtetat për Kinën!

Shtetet e Bashkuara posedojnë informacione të klasifikuara të inteligjencës në lidhje me sëmundjet në vjeshtën...

Nga Al Jazeera

Çfarë pritet pas rikthimit të Biden në Kombet e Bashkuara?

Presidenti i SHBA Joe Biden është angazhuar për multilateralizëm, por çfarë rruge do të ndjekë...

Nga Financial Times

Pse një vend i suksesshëm si MB ka mbetur pas?

Ndërsa një komb humbet aftësinë e tij për t’u përtërirë, ai fillon të ngecë dhe...

Biden mund të ndihmojë në krijimin e tij

Një koalicion demokracish nga zero

Në të gjithë botën, demokracia është duke u lëkundur. Në vitin 2020, Indeksi i Demokracisë,...

Analiza

SHBA mund t’i dalë kundër Kinës, por do të jetë e vetme!

Presidenti i SHBA Joe Biden mund ta ketë të vështirë të mbledhë “shtetet” aziatikë në...

"Kemi kaluar çdo vështirësi"

Erdogan ul tonet me SHBA-në

Presidenti i Turqisë thotë se interesat e ndërsjellë me Shtetet e Bashkuara janë më të...

Nga The Washington Post

Nga epoka e Trump, këtë nuk do ta harrojmë kurrë!

Në një rastësi të paqëllimshme por të përshtatshme, ish-presidenti Donald Trump kthehet në arenën politike,...

Nuk ka ftesë për të në G7

Shtëpia e Bardhë ‘nuk pranon’ Rusinë

Shtëpia e Bardhë tha të Premten se nuk ka plane për të ftuar Rusinë për...

Analiza/ Ku qëndron problemi me Nord Stream 2?

Aleanca energjitike Gjermani-Rusi përçan Evropën

Nga Toni Barber Asnjë marrëdhënie e ndonjë vendi perëndimor me Rusinë, nuk është më e...

Po SHBA çfarë kërkon?

BE ndërmjetës për rijetëzimin e marrëveshjes bërthamore me Iranin

Ne jemi duke studiuar propozimin e shefit të politikës së Jashtme të Bashkimit Europian, Josep...

SHBA nuk duhet të ngatërrojë mjetet me qëllimet

‘Konkurrenca për fuqi duhet të ndalë’

SH.B.A. nuk duhet të ngatërrojë mjetet për qëllime. Në ditët e tij të para në...