MENU
klinika
Zbulojini

Cilat ushqime ulin rrezikun nga kanceri i zorrës së trashë?

Ja ç'ndodh me organet tuaja

Po kuroheni për diabetin?

Kurimi i diabetit të tipit 2 mund të rikthejë pankreasin në madhësinë dhe formën e...

Pengojnë djersitjen natyrale

Kujdes nga tatuazhet! Shkaktojnë mbinxehje të trupit

Përdorimi i trupit si një “letër” për tatuazhe mund të vijë me një çmim të...

Pse kjo sëmundje bën dallime?

Të njëjtat simptoma, por jo të njëjtën diagnozë!

Pavarësisht nga të njëjtat simptoma, burrat dhe gratë nuk marrin gjithnjë të njëjtën diagnozë për...

Historia e një mësuesi

Një natë punoi deri vonë dhe u zgjua pas katër netësh… në spital!

Mësuesi Nelson e kaloi pjesën më të madhe të së Dielës duke u përgatitur për...

Studimi

A janë më të rezikuar nga autizmi fëmijët që lindin para kohe?

A janë më të rrezikuara për autizëm foshnjat e lindura para dhe pas kohës normale...

Efektet anësore

Fëmijët që marrin këto ilaçe mund të kenë diabet në të ardhmen

Fëmijët që kanë nevojë për të marrë steroide orale për kushte kronike ose të rrezikshme...

Studimi

Përqafimet lehtësojnë dhimbjen e fëmijëve!

Foshnjat mund të ndiejnë më pak dhimbje kur mbahen nga një prind me kontakt lëkurë...

Zbulojini

Këta janë treguesit paralajmërues të një ataku në zemër!

Në Shqipëri, 9000 njerëz vdesin çdo vit për shkak të sëmundjeve të zemrës. Ataku në...

Shtohen paralajmërimet!

Kujdes kur përdorni Xanax dhe Valium

Duke reaguar ndaj nje rritjeje në abuzimin e qetësuesve benzodiazepinë si Valium, Xanax dhe Ativan,...

Problemet e zemrës...

Diabeti gjatë shtatzënisë rrit rreziqet për fëmijën

Themeli për sëmundjen e hershme të zemrës mund të fillojë jo gjatë fëmijërisë ose në...

Flasin studiuesit

Ja përse COVID është më i lehtë për fëmijët

Fëmijët dhe të rriturit kanë përgjigje të ndryshme të sistemit imunitar ndaj infeksionit me koronavirusin...

Reklama