MENU
klinika
Ja ç'duhet për ekzaminimin e dëmtimeve të lëkurës

Dermoskop i polarizuar apo jo i polarizuar?

Ja kur bëhet i rrezikshëm

Çfarë është ilaçi metotreksati?!

Metotreksati është një ilaç që përdoret në doza të ulëta për të trajtuar gjendje inflamatore...

Ky mund të jetë shkaku

Dhimbje kockash, ënjtja e kraharorit dhe pucrra në fytyrë?

Sindroma SAPHO përfshin çdo kombinim të: Sinovitit (pezmatim i nyjeve), Akne, Pustulozë (flluska të verdha...

Shkaqet

Pse fëmijët kanë shpesh temperaturë të lartë?

Shkaqet e temperaturës së lartë tek fëmijët e vegjël. Temperatura normale e trupit ndryshon nga...

Simptomat dhe trajtimi

Nga se shkaktohen abceset?

Abscesi është një xhep i qelbëzuar, zakonisht i shkaktuar nga një infeksion bakterial. Shumica e...

Sa e rrezikshme mund të jetë?

Çfarë është sëmundja inflamatore e legenit?

Çfarë është sëmundja inflamatore e legenit dhe sa e rrezikshme mund të jetë? Sëmundja  inflamatore...

Ja problemet që zbulon...

Çfarë është skanimi i radionuklidit?

Çfarë është skanimi i radionuklidit dhe cfarë problemesh mund të zbulojë ky skaner? Një radionuklid...

Lidhen me ndryshimet e motit...

Ç’janë laringitet akute?

Laringitet akute janë infeksione të shpeshta të moshës pediatrike. Prekin kryesisht fëmijët të moshës 3...

Kujdes

Mungesa e lëngut amniotik është e dëmshme për fetusin

Sindroma Potter dhe fenotipi Potter i referohet një grupi gjetjesh të shoqëruara me mungesë të...

Studim i ri

Kafeja ndihmon në jetëgjatësinë e pacientëve me kancer

Në një studim të  JAMA Oncology,  në të cilin morën pjesë të pëktën 1,171 pacientë...

Flasin mjekët

Çfarë duhet të dini për infeksionet e veshëve?

A ju kujtohet të keni pasur një infeksion të veshit? Edhe nëse nuk e mbani...

Ja pse...

Disa njerëz kanë boshllëqe pa ngjyrë në beben e syrit

Koloboma është një anomali e syve që ndodh para lindjes në të cilën mungojnë pjesët...

Reklama