MENU
Transferimi i Juventus

Një yll i Real Madrid mund ta ndjekë Cristiano Ronaldon…

Reduktimi i shpenzimeve

Ra nga kategoria, klubi i heq avionin ekipit

Në maj të këtij viti ra për herë të parë nga kategoria. Fantazma e rënies...

Merkato e Milanit

Leonardo po përgatit një tjetër rikthim dhe dy goditje të mëdha

Pas Maldinit, tifozët e Milan mund të jenë dëshmitarë të një tjetër rikthimi. Në fakt,...

Mesfushori shqiptar i Zvicrës

Valon Behrami i zhgënjyer: Më treguan derën me një telefonatë

Valon Behrami ka sqaruar tërheqjen nga ekipi kombëtar i Zvicrës. Në një intervistë me gazetën...

Legjenda e Italisë

Paolo Maldini flet si drejtues: Rikthejmë Milanin e madh

Paolo Maldini ka pasur shumë emocione sot para mediave, ku ka rrëfyer arsyen se përse...

Drejtori sportiv shqiptar

Milan nuk heq dorë nga Igli Tare, pastaj vjen edhe…

Sa vjen dhe përforcohet idea te Milan për të marrë Igli Taren si drejtor sportiv....

Sulmuesi i Kombëtares

Fati i keq për Armando Sadikun, do të operohet përsëri

Futbollisti i Kombëtares shqiptare, Armando Sadiku, ka marrë sot lajmin më të keq nga mjekët...

Rekordi

Luajti vetëm 11 ndeshje dhe lë futbollin 40 vjeç, por fitoi 12 trofe…

Është tërhequr në moshën 40 vjeçare nga futbolli portieri i tretë i Benfikës, Paulo Lopez....

Mesfushori shqiptar

Granit Xhaka mund të largohet nga Arsenali, e kërkojnë në Itali

Granit Xhaka mund të lërë Arsenalin dhe të kalojë në kampionatin italian. Ky është lajmi...

Superkupa e Francës

PSG e nis me trofe, “poker” golash ndaj Monacos (Video)

PSG nuk njeh rivalë në Francë. Ekipi i drejtuar nga Tuchel ka fituar 4-0 ndaj...

Kuqezinjtë në lëvizje

Plot 10 futbollistë të Kombëtares janë në merkato…

Pothuajse një formacion i Kombëtares shqiptare e sheh veten në merkato. Janë të paktën dhjetë...

Mesfushori shqiptar i Lazios

Igli Tare për Valon Berishën: Një luftëtar që nuk dorëzohet

Një nga blerjet e Lazios në merkaton e verës ishte edhe Valon Berisha, lojtari i...