MENU
Sulmuesi i Chelsea

Alvaro Morata i thotë “po” Milanit, por çmimi i tij…

Mesfushori i Liverpool

Xherdan Shaqiri firmos mbi flamurin shqiptar

Mesfushori shqiptar i Liverpool, Xherdan Shaqiri, vijon të mbetet në qendër të vëmendjes. Tifozët shqiptarë...

Kandidati për drejtor teknik

Shpuza tërhiqet për Vllazninë: Voltana Ademi, si Lenka Çuko

Vllaznia është në pritje të caktimit të trajnerit dhe drejtorit teknik. Pas emërimit të administratorit...

Trajneri shqiptar

Vendosin financat, Hasi ikën në Arabi: Kombëtarja, një ëndërr

Trajneri Besnik Hasi do të drejtojë në Arabinë Sauditë, duke zgjedhur të largohet nga Europa....

Kategoria Superiore

Fiton gjyqin me Vllazninë dhe prezantohet te Tirana

Tirana ka zyrtarizuar marrëveshjen me futbollistin nga Maqedonia, Sedat Berisha, duke nënshkruar një kontratë 1-vjeçare,...

Premier League

5 muaj mes spitalit dhe Cityt, Silva rrëfen betejën me djalin e sëmurë

Në vitin 2020, kur përfundon kontrata, David Silva bën plot 10 vjet në Manchester, aty...

Flet mbrojtësi shqiptar

Elseid Hysaj: Cristiano Ronaldo nuk do t’i shënojë Napolit

Elseid Hysaj ka dhënë një intervistë për mediet italiane në momentin që Napoli po stërvitej...

Drita në Europa League

Kampionët e Kosovës: Ramë pré e skenarit të gjyqtarëve qipriotë

Pas eliminimit nga Champions League, Drita e Gjilanit, kampionia e Kosovës, ka vijuar rrugëtimin në...

Zgjedhja e fundit e Perez

Të gjithë refuzuan Real Madridin, përveç Lopeteguit…

Julen Lopetegui nuk e mendoi dy herë, kur u kontaktua nga Real Madridi, ndonëse ishte...

Kreu i shtetit uron ish-kapitenin

Presidenti Ilir Meta, urim special për legjendën Lorik Cana

Ish-kapiteni i kombëtares kuqezi, Lorik Cana, ka sot ditëlindjen. Ai feston 35-vjetorin. Urimet për të...

Java I, duel shqiptarësh

Shorti i kalendarit të Serie A, Cristiano Ronaldo debuton kundër…

Është hedhur sot shorti i kalendarit të Serie A për sezonin 2018-219. Java e parë,...

Nderohet ish-kapiteni i Kombëtares

Kukësi, dhuratë speciale për Ansi Agollin

Në prag të ndeshjes mes Kukësit dhe Qarabag, e vlefshme për turin e dytë eliminator...