MENU
klinika
Abuzim me pronat

‘Furtunë’ në Kadastrën e Durrësit, 17 punonjës në polici

Emri/ Ja çfarë thotë policia

Gjendet i pajetë në banesë një person në Durrës

Një person është gjetur pa shenja jete në një apartament në lagjen numër 16 në...

Durrës

U akuzua për 30 Qershorin/ Dorëhiqet kryetarja e Gjykatës

Joana Qeleshi është dorëhequr sot nga posti i kryetares së Gjykatës së Durrësit, detyrë të...

Mesazhi i tij

Mbyll misionin! Dorëhiqet drejtori i Portit Durrës Agron Tare

Jep dorëheqjen drejtori i Përgjithshëm Ekzekutiv i Autoritetit Portual Durrës, Agron Tare. Ka qenë vetë...

Nuk u mbijetoi dot plagëve

Bie nga ndërtesa e lartë, vdes punëtori

Një 40-vjeçar ka humbur jetën tragjikisht në Kavajë pasi ka rënë nga një lartësi e...

Shpallet kompania fituese

Jepet me koncesion Kepi i Rodonit

Tashmë edhe Kepi i Rodonit është dhënë me koncesion, madje bukuritë e paprekura të natyrës...

Detajet

“Shkëmbi i Kavajës”, makina përplas për vdekje këmbësorin

Një aksident me pasojë vdekjen e një personi ka ndodhur mbrëmje e sotme në afërsi...

"Ndalohet të flasë në media"

Gjykata i “mbyll gojën” Marsida Qatjas

Gjykata e Kavajës ka caktuar dje masën e sigurisë “Detyrim paraqitje” për Marsida Qatjan, në...

Planet për t'u larguar jashtë shtetit

Prokuroria sekuestron pasaportën e Marsida Qatjas

Pas vendimit për të nisur zyrtarisht hetimet për Marsida Qatjan, pas vrasjes së Dritan Haxhollit...

645 mijë udhëtarë vetëm në 9 muaj

Shkëlqimi i Durrësit, hyrja e preferuar në Shqipëri

Afro 645 mijë udhëtarë vendas dhe të huaj kanë shfrytëzuar gjatë 9 muajve të parë...

Aksioni

Drogë nga Ekuadori? Policia merrr në kontroll portin e Durrësit

Policia ka ushtruar një kontroll anti-drogë në një kontejner me banane në Portin e Durrësit...

Ekspertët zbresin në terren

Gjenden predha të Luftës së Dytë Botërore në Durrës

Në qarkun e Durrësit janë zbuluar sot disa predha, të cilat sipas ekspertëve datojnë që...