MENU
klinika
Vetëm me '5 minuta' shi

Kthesa befasuese e motit, Vlora nën “pushtetin” e ujit

Pjesë e bandës “Habilaj”, i vetmi i arrestuar

Krimet e Rënda mbyllin hetimet për Armand Kocerrin

Krimet e Rënda japin pretencën për Armando Koçerrin. Prokuroria ka kërkuar 15 vite burg për...

Fermerët e Myzeqesë, thirrje shtetit

Sërish protestë/ “Qeveria të jetë albitër mes palëve tregtuese”

Për të tretën herë brenda muajit tetor femerët e Myzeqesë janë ngritur në protestë. Fermerët...

Ja cilët ishin dy kushërinjtë që humbën jetën

Aksident tragjik në Fier-Lushnje, 2 të vdekur, 1 i plagosur

Një aksident tragjik ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në rrethrrotullimin e Kolonjës, në autostradën Fier-Lushnje,...

Nuk dihen shkaqet

E rëndë në Fier, 16-vjeçari var veten në kasolle

Një ngjarje tragjike ka ndodhur këtë pasdite në fshatin Verri të Fierit. Një 16-vjeçar ka...

Mungon gjithçka!

Rrogozhinë/ Fermerët braktisin tokat

Arave në Spille e Kryevidh të Rrogozhinës u ka dalë bari sipër! Fermerët e zonës...

Për herë të parë në Shqipëri dhe mungon informacioni

Mbërrin në portin e Vlorës kroçiera me 182 turistë

Qyteti bregdetar i Vlorës është kthyer në një pikë mjaft të rëndësishme të itinerarit të...

Protesta kundër shembjes së objekteve

“Lungomare 2”, banorët përplasen me Policinë dhe IKMT

Përplasje mes banorëve të Orikumit dhe të Rradhimës me policinë dhe me punonjësit e IKMT-së....

Zbulohet propozimi

Pas Kuçovës, gati baza tjetër e NATO-s në Shqipëri

Në Shqipëri mund të ndërtohet një tjetër bazë e NATO-s pas asaj në Kuçovë. Mësohet...

Shkaku

Vlorë/ Emërohet drejtor burgu, dënohet me 6 muaj

Vetëm pak ditë pasi u emërua si drejtues i burgut të Vlorës, Egon Velaj është...

E rëndë/ ‘Kokrrat i bleva vetë dhe..."

Vetëhelmohet nëna e 3 fëmijëve në Kuçovë

Një 47-vjeçare nga fshati Tapi në rrethin e Kuçovës i ka dhënë fund jetës pasditen...

Viti 213 para Krishtit

Si u braktis Apolonia, qyteti antik me 60 000 banorë

      Apolonia është qyteti antik në Shqipëri ndër më të mëdhenjtë në pellgun...