MENU
klinika
Naftëtarët grumbullohen sërish jashtë uzinës...

Çfarë po ndodh një ditë pas takimit me Ramën?

"Kryeministri ofroi vetëm një pagë dhe..."

Përfundon takimi i Ramës me naftëtarët, pa marrëveshje!

Ka përfunduar takimi i kryeministrit Edi Rama me 8 përfaqësuesit e naftëtarëve të Ballshit, pas...

Çfarë pritet të diskutohet?

Kryeministri Rama takon sot naftëtarët e Ballshit

Pas daljes nga greva e urisë, ditën e sotme pritet që kryeministri Edi Rama të...

Përfundimi i grevës së naftëtarëve

Kreu i sindikatës: Nesër një përfaqësi e grave në takim

Kreu i Sindikatës së Naftëtarëve Sokol Dautaj ka thënë se gratë kanë vendosur të dalin...

Rama: Nesër do jem aty

Naftëtaret pranojnë ftesën për dialog!

Në ditën e 25-të të grevës, gratë naftëtarëve të Ballshit kërkojnë dialog me kryeministrin Edi...

Dita e 25-të e grevës

Ballsh/ Gratë naftëtare s’heqin dorë nga kushti

Gratë naftëtare kanë hyrë në ditën e 25-të të grevës në Uzinën e Ballshit dhe gjendja...

Rama publikon videon

Vazhdojnë punimet për Lungomare2 në Vlorë!

Kryeministri Edi Rama ditën e sotme e ka nisur me disa pamje nga LungoMare2 në...

Kushti

Kreu i Sindikatës, Dautaj: Do ta ndërpresim grevën, nëse…

Kreu i Sindikatës së naftëtarëve Sokol Dautaj në një prononcim për Report Tv u shpreh...

Dita 24 e grevës në Ballsh

Një nga gratë naftëtare tenton të vetëvritet!

E pashpresë dhe në gjendje të rënduar shëndetësore e psikologjike një nga grevistet e Ballshit...

ish-ushtarak dhe autor i disa librave

Vlonjatët humbin atdhetarin Petrit Menaj!

Autori dhe ish-ushtaraku vlonjat Petrit Menaj nuk jeton më. Lajmin e bëjnë të ditur familjarët...

Disa ditë pas aksidentit

U përfshi në një aksident, ndërron jetë 67-vjeçari në Sarandë

5 ditë pas aksidentit të rëndë, ka ndërruar jetë në spitalin e Sarandës Latif Latifi,...

Mes tyre edhe një femër

Kush janë 8 ‘shënjestrat’ e radhës të OFL?

Tetë të dënuar duhet të deklarojnë burimin e pasurisë. Opercioni Forca e Ligjit ka zbarkuar...