MENU
klinika
FOTO

Ujërat e zeza “pushtojnë” plazhin e vjetër në Vlorë

Statusi i naftëtarit

Peticion drejtuar Ramës nga sindikata e naftëtarëve

Përfaqësues të Sindikatës së Naftëtarëve dhe përfaqësues të ndërmarrjeve të naftës nga i gjithë vendi,janë...

Tubacioni Trans Adriatik

“Reuters”: TAP ‘çan’ malet shkëmbore shqiptare

Tubacioni Trans Adriatik (TAP) ka kaluar malet shkëmbore të Shqipërisë, duke e vënë atë në...

Detajet

AKU ‘zbarkon’ në Berat dhe Fier, ushtron kontrolle të rrepta

Gjatë ditës së sotme AKU ka ‘zbarkuar’ në terren për të marrë masa për garantimin...

ARRSH nis punimet

Riparohet muri mbajtës në qafën e Llogorasë

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka përfunduar riparimin e murit mbajtës të rrugës ndërmjet ish pikës ushtarake...

"Luftë me flakët"

Zjarri ‘pushton’ Llogoranë, rrezikon Parkun Kombëtar

Një zjarr i madh ka rënë në Llogara, duke rrezikuar kështu edhe Parkun e Llogarasë....

E pësojnë nga fqinjët

Operacioni “Prita” çon në pranga 2 tregtarët e kanabisit

Një sasi prej 48 kg lëndësh narkotike është sekuestruar sot gjatë një operacioni policor të...

Detajet

Fier/ I dënuari mbërrin i vdekur në spital

Një 40 vjeçar nga burgu i Fierit ka mbërritur i vdekur në spitalin e këtij...

Detajet e para

Vlorë/ Hidhet nga kati i nëntë, vdes 25-vjeçari

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Vlorë. 30-vjeçari Mario G. i...

Detaje

E rëndë në Vlorë/ Humb jetën 11-vjeçarja, dyshimet e para

Një ngjarje e rëndë është shënuar ditë e sotme në Vlorë. Një vajzë e vogël...

Flasin banorët

Amortizohet linja hekurudhore Fier-Ballsh, vidhen shinat

Linja hekurudhore Fier-Ballsh është amortizuar totalisht për shkak të mos-funksionimit prej vitesh. Në të gjithë...

Erë e fortë e dallgë

Pezullohet lundrimi në Vlorë

Në portin e Vlorës është pezulluar lundrimi. Shkak është bërë moti i keq, si pasojë...