MENU
klinika
Zjarrfikësit ngjiten në këmbë

Zjarr në Fier, digjen 10 ha me ullinj

Kërkesat e tyre

Fier/ Naftëtarët protestojnë përpara prefekturës

Me pankarta në duar, punonjësit e rafinerisë së naftës kanë dalë sërish në një protestë...

Ja sa ka kushtuar investimi

Përfundon rehabilitimi i nënstacionit elektrik në Lushnje

Kanë përfunduar punimet rehabilituese në nënstacionin 110 kV të Lushnjes, një investim i Operatorit të...

Kush mban përgegjësi?

Berati nën pushtetin e tymit të zi dhe erës së keqe orësh

Qyteti muze, i mbrojtur nga UNESCO, ka disa orë nën pushtetin e tymit të zi...

"Rrezikohet një Gërdec i dytë"

Fier/ Alarm në uzinën e Ballshit

Në Uzinën e Përpunimit të Naftës në Ballsh ka rrjedhje gazi nga një depozitë. Alarmin...

"Operacion i përbashkët me Frontex e GDF"

Gjendet një skaf i braktisur në Pyllin e Sodës në Vlorë

Një skaf i braktisur është gjetur mëngjesin e sotëm në Vlorë. Skafi është gjetur në...

Ja në cilin qark ka më pak

Vlora, Berati dhe Tirana, qarqet me numrin më të lartë të aborteve

Demografia e Shqipërisë ka hyrë në një cikël krize, prej emigracionit të lartë, rënies së...

Paralajmërojnë protesta

Naftëtarët e Ballshit nuk gjejnë zgjidhje

Uzina e rafinerisë së Ballshit vazhdon të mos funksionojë dhe sot rreth 800 punëtorë të...

Vdekja e dy foshnjave

Drejtoresha e Spitalit shpjegon ngjarjen

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në Berat, ku dy foshnja binjakë vetëm 5...

Çfarë u pa nga autopsia?

E rëndë në Berat, dy fëmijë binjakë ndërrojnë jetë

Dy fëmijë binjakë kanë gjetur vdekjen mëngjesin e sotëm në Berat. Fëmijët e moshës 5...

Nis zbatimi i programit

BE mbështet turizmin cilësor në Berat

Përmirësimi i konkurrueshmërinë dhe rritja ekonomike në Shqipëri përmes një turizmi cilësor dhe të qëndrueshëm...

"Është më e rrezikshme për..."

Bypass-i i Fierit/ Banorët ankohen për gjendjen e rrugës

Sipas banorëve nga fshatrat përgjatë Bypass-it t ë Fierit hapja e një korsie të vetme...