MENU
klinika
Panik në Vlorë

Policia shoqëron 36-vjeçarin, shokët e tij dhunojnë efektivët

20 bashki për certifikim

30 Qershori kthehet sërish te Kolegji Zgjedhor

Kolegji Zgjedhor do të marrë sërish në shqyrtim procesin zgjedhor të 30 qershorit. Këtë herë...

Strategjia e re, instalimet e para

5 bova ankoruese në parkun detar Karaburun-Sazan

Zhvillimi i industrisë së detit është strategjia më e re e ministrisë së Turizmit dhe...

Problematikat

By Pass-i në Fier pa sinjalistikë, kaos për drejtuesit e mjeteve

Mungesa e sinjalistikës në By-Passin e Fierit shkakton kaos për drejtuesit e mjeteve, të cilët...

Emri

Policia zbardh 8 grabitjet, kush është “tmerri” i Fierit

Policia e Fierit vë në pranga autorin e vjedhjes me dhunë të dy varëseve të...

Konfirmon kandidatin e PS

Gjykata e Vlorës ‘refuzon’ dekretin e Metës

Gjykata e Vlorës ka konfirmuar kandidatin e Partisë Socialiste, Gjergji Goron në krye të Bashkisë...

Probleme të mëdha me pasurinë

Nuk kalon Vettingun, shkarkohet kreu i Prokurorisë Vlorë

Është shkarkuar sot nga detyra kreu i Prokurorisë Vlorë, Ardian Ylli. Shkarkimi i tij u...

Detajet

Shpërthen një tjetër bombol në Vlorë, shkatërrohet banesa

Një tjetër shpërthim për shkak të një bombole gazi në Vlorë. Policia e Vlorës bën...

"Nuk mbushemi dot me frymë..."

Zharrëza nuk shpëton nga ndotja, ankohen banorët!

Zharrëza është një ndër zonat naftëmbajtëse me të mëdha në qarkun e Fierit, por përvec...

Detaje

U bllokuan në Kanionin e Gjipesë, shpëtohen 3 turistët

Shpëtohen tre turistë gjermanë të bllokuar në kanionin e Gjipesë në Himarë. Mësohet se dy...

Terror në Lushnje

Djali godet me sëpatë babain, rëndë në spital

Një situatë terror është shënuar mëngjesin e sotëm në Lushnje. Një djal 30-vjeçar ka goditur...

Rëndë një grua

Shpërthen bombola dhe djeg banesën në Vlorë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të sotëm në...