MENU
klinika
Ambientalistët kanë besim te drejtësia e re

Vjosa, lumi i egër i Europës, ka “avokatin” e saj

Kushtet e përkeqësuar

Moti i keq/ Shtyhet sërish udhëtimi Brindisi-Vlorë

Trageti St. Damian ka shtyrë sërish udhëtimin. Kjo histori e përsëritur nuk po gjen zgjidhje,...

'Paralizohet' qendra e qytetit

Vlora nën ujë pas reshjeve të dendura të shiut

Vlora kaloi një natë të vështirë. Reshjet intensive të së shtunës shkaktuan përmbytje në një...

Ngjarja e rëndë në Lagunën e Karavastasë

E goditi rrufeja teksa peshkonte, humb jetën 46-vjeçari

Nje 45-vjecar ka humbur jeten teksa peshkonte, pasi dyshohet se e ka goditur rrufeja. Ngjarja...

Mish jo i sigurtë për njerëzit

AKU aksion në Fier, vërshojnë kontrollet dhe gjobat

Drejtoria Rajonale e Autoritet Kombëtar të Ushqimit (AKU) Fier bëri të ditur sot, se ditën...

Fermerët: Rimbursim, jo lëmoshë!

Protestë në shi para Ministrisë së Bujqësisë

Fermerët e Myzeqesë e kanë transferuar protestën e tyre në Tiranë, kërkojnë subvencione nga qeveria....

Moti i keq 'pushton' Shqipërinë

Reshje e dendura të shiut/ Situata në qarqet kryesore të vendit

Reshjet e shiut kanë vijuar me intensitet të lartë në të gjithë vendin tonë. Po...

Foto

Një Fier ndryshe, rehabilitohet lumi Gjanica

Fondi Shqiptar i Zhvillimit informon lidhur me ecurinë e punimeve për rehabilitimi i lumit Gjanica...

'Trokiti' Hetimi Tatimor

Anti-informaliteti/ 5 biznese mbyllin dyert

Aksioni anti-informalitet vazhdon ende në Fier. Janë 6 grupe të inspektorëve të Hetimit Tatimor dhe...

Shoferi arratiset nga vendi i ngjarjes

Aksident me vdekje në Lushnjë

Një aksident me pasojë vdekje ka ndodhur sot në Divjakë. Ngjarja ndodhi sot në orën...

Reshje të dendura

Shirat përmbytin jugun, pezullohen lundrimet

Trageti i linjës Vlorë-Brindisi nuk do të jetë sërish në kalatë sot, pasi për shkak...

Dështimi i 3 dekadave

Ulliri i Beratit në ‘krizë’

Mungesa e reshjeve ka bërë që ky të jetë viti më i dobët për prodhimin...