MENU
klinika
Nuk dihet shkaku

Zjarr në Pishën e Madhe të Divjakës

7 në pranga

Aksion blic në Vlorë, shkatërrohen disa grupe droge

Një aksion Blic ka ndodhur në orët e vona të natës në Vlorë-Skelë por edhe...

Ja për çfarë akuzohen

Arrestohen dy persona nga Skrapari, ishin shpallur në kërkim

Dy persona janë vënë në pranga pasi u janë gjetur në banesën e tyre 16...

I akuzuar për ngacmim seksual ndaj një 16-vjeçari

Gjykata e Beratit liron të moshuarin Romeo Oço

Gjykata e Beratit jep masën e sigurisë “detyrim paraqitje” për pedofilin 66-vjeç Romeo Oço. 66-vjeçari...

"Kemi 20 paga pa marrë"

Naftëtarët e Ballshit nesër tubim para MIE

Naftëtarët e Ballshit pas disa protestave dhe mbi 20 rrogave të padhëna, as nga shteti...

Detaje nga vrasja në Rrogozhinë

Klevis Kapllani, i përfshirë në ngjarje të rënda kriminale?

Marrin kthesë të fuqishme hetimet për vrasjen e  Klevis (Bledar) Kapllanit ditën e djeshme në...

“Shteti të vërë dorë për kushtet e punës”

Naftëtarët në Ballsh sërish në protestë para Uzinës

Naftëtarët në Ballsh kanë dalë sërish në protesta përpara Uzinës. Naftëtarët shprehen se një reagim...

COVID-19

Raste të reja në Berat/ Rezultojnë pozitivë dy mësues

Dy mësues, njëri në një shkollë 9-vjeçare në Berat dhe një në fshatin Poshnje në...

Klasat nuk fillojnë procesin mësimor

Disa mësues të dyshuar me COVID-19 në Kolonjë

10 mësues në bashkinë e Kolonjës janë izoluar në banesat e tyre pasi disa prej...

I dënuar në Itali për trafik droge

Rrogozhinë/ Gjendet i vrarë në makinë një 33-vjeçar

Një 33-vjeçar është gjetur i vrarë me armë në makinën e tij. Bëhet fjalë për...

Ikën Vjola Hima dhe Renato Banushi

Kadastra Vlorë, rotacion për dy zv.drejtorët!

Kadastra e Vlorës vijon të mos gjejë qetësi, ku pas ndryshimit të vazhdueshëm të drejtuesve...

Ballshit/ Kërkojnë pagat e prapambetura

Naftëtarët në protestë, përplasen me policinë

Kjo e hënë (14 shtator) ka nisur sërish me protesta nga naftëtarët e rafinerisë së...