MENU
klinika
I akuzuar për ngacmim seksual ndaj një 16-vjeçari

Gjykata e Beratit liron të moshuarin Romeo Oço

"Kemi 20 paga pa marrë"

Naftëtarët e Ballshit nesër tubim para MIE

Naftëtarët e Ballshit pas disa protestave dhe mbi 20 rrogave të padhëna, as nga shteti...

Detaje nga vrasja në Rrogozhinë

Klevis Kapllani, i përfshirë në ngjarje të rënda kriminale?

Marrin kthesë të fuqishme hetimet për vrasjen e  Klevis (Bledar) Kapllanit ditën e djeshme në...

“Shteti të vërë dorë për kushtet e punës”

Naftëtarët në Ballsh sërish në protestë para Uzinës

Naftëtarët në Ballsh kanë dalë sërish në protesta përpara Uzinës. Naftëtarët shprehen se një reagim...

COVID-19

Raste të reja në Berat/ Rezultojnë pozitivë dy mësues

Dy mësues, njëri në një shkollë 9-vjeçare në Berat dhe një në fshatin Poshnje në...

Klasat nuk fillojnë procesin mësimor

Disa mësues të dyshuar me COVID-19 në Kolonjë

10 mësues në bashkinë e Kolonjës janë izoluar në banesat e tyre pasi disa prej...

I dënuar në Itali për trafik droge

Rrogozhinë/ Gjendet i vrarë në makinë një 33-vjeçar

Një 33-vjeçar është gjetur i vrarë me armë në makinën e tij. Bëhet fjalë për...

Ikën Vjola Hima dhe Renato Banushi

Kadastra Vlorë, rotacion për dy zv.drejtorët!

Kadastra e Vlorës vijon të mos gjejë qetësi, ku pas ndryshimit të vazhdueshëm të drejtuesve...

Ballshit/ Kërkojnë pagat e prapambetura

Naftëtarët në protestë, përplasen me policinë

Kjo e hënë (14 shtator) ka nisur sërish me protesta nga naftëtarët e rafinerisë së...

Vlorë/ Detajet e policisë

Zbardhen vjedhjet, një i arrestuar, tre në kërkim

Policia e Vlorës ka zbardhur disa vjedhje të ndodhur në Qeparo, Shën Vasil, Nivicë dhe...

"Të dënohen me vdekje këta monstra"

Ngjarja e rëndë që tronditi Beratin, flasin banorët

Pas denoncimit të bërë në polici mbrëmjen e djeshme nga 16-vjeçari K.J,i cili akuzoi komshiun...

Arrestohet në vendngjarje

‘Çmendet’ 25-vjeçari në Vlorë, djeg shtëpinë dhe dhunon babain

Një ngjarje në kufijtë e absurdes është regjistruar në qytetin e Vlorës. Një 25-vjeçar i...