MENU
klinika
'Fusha'

Lungomare 2, shpallet kompania fituese

Kërkojnë vëmendje nga qeveria

Stina e ullinjve, por ullinj s’ka! Ankohen fermerët

Edhe pse stina e vjeljes së ullirit ka mbërritur këtë vit fermerët e fshatit Kreshpan...

Projekti

Mbetjet e ngurta në Berat/ Zvicra grant prej 2.2 milionë frangash

Pesë bashkitë e qarkut Berat, po zbatojnë projektin për menaxhimin e integruar të mbetjeve, financuar...

Video/ Ekspozita

“Muzeu lëvizës” në rrugët e Lushnjës

Muzeu Historik Kombëtar në bashkëpunim me Muzeun Historik Lushnjë, organizoi projektin “Muzeu lëvizës”. Një autobus...

Vetëm me '5 minuta' shi

Kthesa befasuese e motit, Vlora nën “pushtetin” e ujit

Ashtu siç ishte parashikuar nga sinoptikanët, mbrëmjen e sotme kanë nisur reshjet e dendura të...

Pjesë e bandës “Habilaj”, i vetmi i arrestuar

Krimet e Rënda mbyllin hetimet për Armand Kocerrin

Krimet e Rënda japin pretencën për Armando Koçerrin. Prokuroria ka kërkuar 15 vite burg për...

Fermerët e Myzeqesë, thirrje shtetit

Sërish protestë/ “Qeveria të jetë albitër mes palëve tregtuese”

Për të tretën herë brenda muajit tetor femerët e Myzeqesë janë ngritur në protestë. Fermerët...

Ja cilët ishin dy kushërinjtë që humbën jetën

Aksident tragjik në Fier-Lushnje, 2 të vdekur, 1 i plagosur

Një aksident tragjik ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në rrethrrotullimin e Kolonjës, në autostradën Fier-Lushnje,...

Nuk dihen shkaqet

E rëndë në Fier, 16-vjeçari var veten në kasolle

Një ngjarje tragjike ka ndodhur këtë pasdite në fshatin Verri të Fierit. Një 16-vjeçar ka...

Mungon gjithçka!

Rrogozhinë/ Fermerët braktisin tokat

Arave në Spille e Kryevidh të Rrogozhinës u ka dalë bari sipër! Fermerët e zonës...

Për herë të parë në Shqipëri dhe mungon informacioni

Mbërrin në portin e Vlorës kroçiera me 182 turistë

Qyteti bregdetar i Vlorës është kthyer në një pikë mjaft të rëndësishme të itinerarit të...

Protesta kundër shembjes së objekteve

“Lungomare 2”, banorët përplasen me Policinë dhe IKMT

Përplasje mes banorëve të Orikumit dhe të Rradhimës me policinë dhe me punonjësit e IKMT-së....