MENU
klinika
Rrezikohen juristët

“Shkundet” sërish Kadastra e Vlorës

Detajet

Merr sëpatën dhe godet familjarët, ‘çmendet’ vlonjati!

Pas ngjarjes së rëndë në Vlorë ku një i ri goditi me sëpatë vajzën dhe...

Të shkarkuarit s'lëshojnë zyrat

Tensione dhe përplasje në Kadastrën e Vlorës

Shkarkimi i drejtorit dhe nëndrejtorit të Kadastrës së Vlorës ka shkaktuar tensione në këtë institucion....

Paraqitje mbreslënëse

Ansambli “Myzeqeja” shkëlqen në Francë

Këtë vit Ansambli “Myzeqeja” ka përfaqesuar Shqipërinë në shumë festivale ndërkombëtare. Një sukses më vete...

Furtunë shkarkimesh

“Shkundet” Kadastra e Vlorës, shkarkohen krerët

Një furtunë shkarkimesh ka ndodhur në Kadastrën e Vlorës, ku mësohet se kanë ikur “kokat”...

Investimi i ri

Tokat bujqësore ‘shpëtojnë’ nga Shkumbini, ndërtohen pritat

Ujërat e lumit Shkumbin nuk rrezikojnë më tokat bujqësore në Shushicë të Elbasanit. Investimi në...

Mbi 28 mijë persona

Saranda pa traget/ Turistët i drejtohen Vlorës!

Mbi 28 mijë persona kanë dalë nga Shqipëria përmes Portit të Vlorës në muajin gusht...

Ç'po ndodh?

Zjarret “shkrumbojnë” Vlorën, dyshohen të qëllimshme

Dy zjarre kanë rënë mesditën e sotme në fshatrat Radhimë dhe Novoselë të Vlorës. Mësohet...

Aksion

Mbaron sezoni turistik, IKMT “zbarkon” në Vlorë

Inspektoriati Kombëtër i Mbrojtjes së Territorit nisi sot aksionin për çlirimin e hapësirës nga bregdetare...

Digjen zona pyjore dhe ullishte

Vazhdon zjarri në Cakran, shkrumbohen 15 ha tokë

Prej disa orësh vazhdon zjarri në Cakran të Fierit. Deri tani nga zjarri janë përfshirë...

Në bord shqiptarë dhe italian

Roja bregdetare shpëton anijen me turistë

Një anije me turistë italiane dhe shqiptarë është shpëtuar nga Roja Bregdetare në Vlorë, pasi...

Digjen 5 hektarë me pyje

Fieri ‘vë kujën’, flakët përhapen pa pushim

Edhe pse stina e vjeshtës po afron, zjarret vijojnë të djegin pa pushim sipërfaqe të...