MENU
klinika
Operacioni i policisë

Arrestohet i forti i Fierit, kapet me armë dhe drogë

Vrasja në Kotë

Vrasja e zyrtarit të bashkisë, autori: Jam penduar

Admir Delaj akuzohet për veprën penale “vrasje me dashje”, për vrasjen e kryetarit të Njësisë...

Në Vlorë

Vrasja në Selenicë/ Gjykata jep masën e sigurisë për autorin

Pas ngjarjes së ndodhur tre ditë më parë në Selenicë të Vlorës, ku mbeti i...

Detaje të projektit

Kuçovë/ Baza ushtarake, Rama: Investim i NATO-s

Kreu i qeverisë Edi Rama ka folur sot në Kuçovë për projektin e NATO-s për...

Detajet

Lushnjë/ Kapet një shpërndarës kokaine

Në Lushnjë policia godet sërish disa shpërndarës të lëndëve të forta narkotike, ndërsa në pranga...

Investimi 70 mln euro në Akërni

Indianët do ndërtojnë impiantin fotovoltaik

Shpallet kompania fituese për ndërtimin e impiantit fotovoltaik të Akërnisë. Kompania fituese është konsorciumit India...

Në Lushnjë

Mori peng ish-gruan, pranga 28 vjeçarit

Pasi shtetasi Marjus Musaku ka marrë forcërisht dhe i ka hequr lirinë ish bashkëshortes së...

Tronditet Vlora

Vritet zyrtari në Selenicë

Një vrasje me armë zjarri ka ndodhur mesditën e sotme në Vlorë. Ngjarja ka ndodhur...

Detajet

Aksident i rëndë me disa të plagosur në Berat

Një aksident ku u përfshinë 3 makina ka ndodhur në aksin rrugor Ura Vajgurore-Berat. Nga...

Parku Arkeologjik i Apolonisë

Apolonia fillon dixhitalizimin e trashëgimisë kulturore

Institucionet partnere të projektit 3D-IMP-ACT dhe programi IPA Itali – Shqipëri – Mal i Zi,...

Bypass-i i Vlorës

Vlorë/ Në përfundim punimet te loti në rrugën e Lumit

Fondi Shqiptar i Zhvillimit i cili po financon Bypass-in e Vlorës, po vazhdon punimet në...

Detajet

Vlorë/ Digjen dy makina, dyshohet e qëllimshme

Në hyrje të Vlorës, përgjatë asaj që njihet si rruga transballkanike, janë djegur dy makina...