MENU
klinika
Operacioni blic

Vlorë/ Policia në aksion, kapen 5 të kërkuar

Në Vlorë

Selenicë/ Punonjësit e ujësjellësit në protestë për pagat

Pasi kanë 8 muaj pa marrë pagat, punonjësit e ujësjellësit në Selenicë, kanë dalë në...

Mungesa e investimeve

Rruga Berat-Fier në gjendje skandaloze

Një ndër segmentet më kryesore dhe nacionale si Berat-Fier, si shumica e akseve të tjera...

Detajet

Mbyllen llotot në Berat e Kukës

Vendimi i qeverisë për mbylljen e basteve sportive dhe kazinove po gjen zbatim në Berat....

Reshjet e shiut

Përmbytet Vlora, ‘paralizohet’ qyteti

Kushtet e këqija atmosferike kanë shkaktuar probleme në disa qytete të vendit. Rreshjet intensive të...

Shpërthimi në lagjen ‘Çole’

Vlorë/ Shpërthim me tritol, policia tregon detajet

Një shpërthim me lëndë eksplozive ka ndodhur mbrëmjen e sotme në një banesë në lagjen...

Dëmshpërmblim për tokat

By-pass në Fier/ Banorët në protestë, bllokojnë punimet

Banorë të zonës së Fierit dhe përfaqësues të firmave nënkontraktore kanë protestuar sërish sot duke...

Mbështeten nga qytetarët

Berat/ Nisin protestat, mblidhen edhe gjimnazistët

Ka nisur edhe në Berat protesta e gjimnazistëve, në përkrahje të studentëve. Gjimnazi “Babë Dudë...

Alarmi

Shfaqet bruceloza në Berat, 17 bagëti të infektuara

Bruceloza, një prej sëmundjeve më të rrezikshme tek kafshët, ka gjetur terren muajt e fundit...

Apeli i bashkëshortit

Fier/ Zhduket prej 5 ditësh 56 vjeçarja

56-vjecarja nga Fieri Ilirjana Tafa, nënë e dy fëmijëve është zhdukur prej 5 ditësh, ndërsa...

Ngjarja e rëndë

Vlorë/ Babai tenton të djegë me benzinë fëmijët e tij

Një 40-vjeçar në Vlorë ka tentuar të djegë dy fëmijët e tij duke i spërkatur...

Detajet

Kapet me armë, arrestohet i forti i Lushnjës

Policia e Lushnjës ka arrestuar një 37-vjeçar, pasi ishte shpallur në kërkim. Në pranga ka...