MENU
klinika
detajet

Vrasja e dyfishtë në Ballsh, vëllai i viktimave pëson vdekje klinike

Vrasja e dyfishtë

Vrasja në Ballsh/ Kryebashkiaku: Fëmijët i dërguam në fshatin SOS

Kryetari i Bashkisë së Ballshit tregon detajet rreth ngjarjes e krimit makabër të ndodhur para...

Detajet

“S’ka punë”/ Naftëtarët e Ballshit në protestë

Sot punonjësit e uzinës së Ballshit janë hedhur në protestë pasi sipas tyre po pengohet...

Detajet

Aksident i shumëfishtë në Levan, 3 të vdekur e 7 të plagosur

Një aksident i rëndë ka ndodhur pak minuta më parë në autostradën Levan-Tepelenë, pranë fshatit...

Detajet

Bilanci i tërmetit në Vlorë/ Disa shtëpi dhe një shkollë e dëmtuar

Tërmeti i para dy ditëve në Qarkun e Vlorës, e që u ndie edhe në...

Video

Përplasja e 3 grupeve kriminale që i dha fund lirisë së Taulant Beqirajt

Dy grupe kriminale me 3 makina u përplasën me armë zjarri me njër-tjetrin në qytetin...

Pa lëndë të parë

Uzina Ballsh/ 1-mijë punëtorë mbeten pa punë

Naftëtarët e rafinerisë së Ballshit protestuan të shtunën për mungesën e lëndës së parë, naftës...

Deklarata e tij

Vrau gruan dhe kunatën, burg për autorin

Gjykata ka vendosur masën e dënimit me arrest me burg për shtetasin Gazmend Musta, i...

Mallakastër

Plagosi bashkëshorten me thikë, kapet 56-vjeçari pas 10-muajsh

Policia e Mallakastrës kap dhe ndalon një shtetas të shpallur në kërkim për plagosjen e...

Detajet

Vrau gruan dhe kunatën, 34-vjeçari: Jam penduar. Nuk doja…

Gazmend Musta autori i krimit të dyfishtë që tronditi qytetin e Ballshit pasditen e 2...

Detajet

Tërmeti ‘shkund’ Himarën, Vlorën, Sarandën e Gjirokastrën

Një tërmet me magnitudë 4.7 ballë i shkallës rihter është regjistruar mbrëmjen e sotme në...

Bora shkon në breg

Pas 20-vitesh bora zbardh Dhërmiun

Republika e Shqipërisë, karakterizohet ditën e sotme nga një mot i ftohtë, ku reshjet e...