MENU
klinika
Shkak një betoniere

Lushnjë/ Shembet ura, izolohen fshatrat e Divjakës

Hetimet e policisë

Vlorë/ Sekuestrohen 360 mijë euro pasuri

Policia e Vlorës në bashkëpunim me Prokurorinë kanë bërë sot sekuestrimin e disa pasurive të...

Mbarështimi i Gjelit të Egër

Projekti evropian për mbrojtjen e specieve në zhdukje

Një mori shoqatash dhe agjensish shtetërore janë angazhuar në një projekt evropian për mbarështimin e...

Video

Rama tregon punimet për qendrën historike të Vlorës

Kryeministri Edi Rama mëngjesin e sotëm ka postuar një video me punimet nga qendra historike...

Parandalimi i përmbytjeve

Gërryerja e Vjosës/ Ndërtohen 5 argjinatura të reja

Prej vitesh është vënë në duke problemi i gërryerjes së shtratit të lumit të Vjosës....

Ish-TEC-i i Kuçovës

U shndërrua në gërmadhë sot pritet të bëhet park bashkëkohor

Një park me kushte bashkëkohore do të ndërtohet në qytetin e Kuçovë, nga Bashkia. Përtej...

Fotot

Lista/ 16 të rrezikshmit e Beratit, mes tyre një femër

Policia e Shtetit ka bërë publik sot 16 personat më të kërkuar ne Berat në...

Emrat

Lista e Policisë: Ja 17 më të rrezikshmit e Fierit

Pas nxjerrjes së listës së 8 personave më të rrezikshëm të Vlorës, Policia e Shtetit...

Dëgjesa në Frakull

Fier/ fillon turi i dëgjesave për projektbuxhetin e 2019

Kryetari i Bashkisë së Fierit, Armando Subashi, ka nisur turin e dëgjesave publike për projektbuxhetin...

Apeli ‘rrëzon’ shkallën e parë

Vlorë/Gjykata e Apelit shpall të pafajshëm Shpëtim Gjikën

Gjykata e Apelit të qarkut të Vlorës, ka shpallur të pafajshëm nga akuzat ish-kryetarin e...

Në Vlorë

Akuzat për vrasje/ 8 personat më të kërkuar

Policia e Shtetit ka publikuar listën me 8 personat në kërkim me rrezikshmëri shumë të...

Komisioni i Pavarur Kualifikimit

Vettingu/ Gjykatësja e Apelit të Vlorës përpara komisionit

Në bazë të verifikimit të nisur nga Komisioni i Pavarur i Kualifikimit për Vettingun në...