MENU
klinika
Banore dhe ambientalistë të shqetësuar

Mbetjet urbane “mbysin” Orikumin

Arrestimet në flagrancë

Fier/ Policia kontroll automjeteve, arrestohen 7 persona

Policia Rrugore e Fierit vijon kontrollet në të gjitha rrugët urbane dhe dytësore me qëllim...

Në Mallakastër

Banorët e Ngraçijes protestojnë: Nuk i çojmë dot fëmijët në shkollë

Banorët e fshatit Ngraçije të Mallakastrës kanë protestuar tek zyra e Arsimit pasi 16 fëmij...

Fotot

Kafshët e kopshtit zoologjik të Fierit transferohen në Tiranë

Pasi Ministria e Mjedisit vendosi që të mbyllte aktivitetin e ushtruar në lokalin “Safari Park”,...

'Kopshti zoologjik i ferrit'

Pronarët sfidojnë shtetin, nuk lirojnë kafshët

Forcat e Policisë së Shtetit, bashkë me inspektorët e Mjedisit, specialist të ardhur nga Tirana,...

Sipërfaqet pyjore

Disa vatra zjarri në Kaninë, dyshohet zjarrvënie e qëllimshme

Disa vatra zjarri janë shfaqur pasditen e sotme në afërsi të kalasë së Kaninës, në...

Detajet

Qeveria gati projektin për rrugët e Thethit, Tushemishtit e Semanit

Fshati i famshëm i Teto Ollgës e Thethi i bukur i lartësive të mëdha, do...

Detajet

Vlorë, kapet 45-vjeçari i shpallur në kërkim

Një 45-vjeçar i shpallur në kërkim për trafik droge, është vënë në pranga në sajë të aksionit...

Berat

Ndërron jetë 31 vjeçari/ Familjarët denoncojnë mjeken

Në spitalin e Beratit, ndonëse në rrethana ende të paqarta, ka ndërruar jetë një i...

Në Fier

Masa e sigurisë/ Mbeten në burg 4 “skifterët” vlonjatë

Gjykata e Fierit ka dhënën masën e sigurisë “arrest me burg” për 4 të rinj...

Detajet

Tragjedi në Fier, 10-vjeçari godet me thikë vëllain për vdekje

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Fier sot dhe një i mitur është vrarë...

Emrat

Arrestohen ‘skifterat’, grabisnin banesat në Fier

Në kuadër të operacionit të koduar ‘Brava’ Policia e Fierit ka goditur një grup prej...