MENU
klinika
Gërmimet arkeologjike

Lushnjë/ Zbulohet një qytet antik

Vendimi mbi statusin

Ish-naftëtarët e Fierit në protestë: Po vdesim pa marrë statusin

Protestat e ish-naftëtarëve të Fierit në Patos janë rikthyer sërish, teksa sot para prefekturës janë...

Tekste falas në gjimnazin e Fierit

“Janaq Kilica” solidarizohet më nxënësit në nevojë

Është një nga gjimnazet më të mira në qytetin e Fierit ndaj dhe kërkesa për...

“Arteria e Zezë e Fierit”

Në aksion për pastrimin e Gjanicës

“Gjanicës nuk i zihet besë!” Këtë e thonë të gjithë banorët e zonës. Lumi që...

“Dy kushërinjtë u përplasën para syve”

Rrëfehet i mbijetuari i aksidentit

“Dëgjuam një zhurmë të madhe frenimi, pastaj pamë sesi makina përplasi djemtë e xhaxhallarëve”. Kështu...

Atraksion turistik

8100 vizitorë në Apolloni brenda 1 muaji

Pas restuarimit, Parku i Apollonisë, vetëm 12 km larg Fierit, ka çelur zyrtarisht dyert për...

Infrastrukturë e amortizuar

Në rrugët e harruara të fshatit Çinar

Në Çinar të njësisë administrative Fier-Shegan nuk numërohen vitet por dekadat përgjatë të cilave nuk...

Aksidenti tragjik

Parakalimi i gabuar, vdes gruaja shtatzanë

Dyshohet se një parakalim i gabuar ka qenë shkaku i aksidenit që i ka marrë...

Kulturat Bujqësore

Myzeqeja s’është më hambari i grurit, por i perimeve…

Gruri është një nga katër kulturat kryesore që mbillen në rruzullin tokësor. Ai plotëson mbi...

Kisha e Shën Gjergjit në Libofshë

Njihuni me një ndër kishat më të mëdha të Myzeqesë

Ajo është një nga kishat monumentale më të bukura dhe më e mëdhja e rajonit...

Historia e Futbollit Fierak

Nga lojërat me top në rrugicat e Fierit, në ndeshje zyrtare në stadiume

Rrugicat plot pluhur të qytetit të Fierit kanë qenë hapsirat e para ku të rinjtë...

Personazh Artistik

Përse i ka munguar skenës aktorja Jetmira Dushës?

Ajo njihet si aktore e roleve joprotagoniste e megjithatë ia ka dalë të spikasi në...