MENU
klinika
Detajet

Tragjedi në Fier, 10-vjeçari godet me thikë vëllain për vdekje

Emrat

Arrestohen ‘skifterat’, grabisnin banesat në Fier

Në kuadër të operacionit të koduar ‘Brava’ Policia e Fierit ka goditur një grup prej...

Në Berat

Pasuritë nëntokësore në Mbreshan

Banorët e Mbreshtanit në Berat duhet të udhëtojnë 2 km për të mbushur ujë. Uji...

Shemben 32 godina

IKMT ‘rrafshon’ Roskovecin

Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit nisi prishjen e 32 ndërtimeve në Roskovec që preken...

Detajet

Berat/ Objektet e kultit në harresë

Kisha e Shën Dhimitrit në fshatin Mbreshtan të Beratit është lënë në harresë. Kisha 150-vjeçare...

Dëshmia e autorit

Fier/ 16-vjeçari u vra pa asnjë motiv

Familjarët dje përcollën me dhimbje në banesën e fundit, Denisin, 16 vjeç. Ai u qëllua...

Braktisja e shtëpive nga banorët

Landfilli i Fierit jashtë standardeve, kërcënon qytetin

Fusha e mbetjeve të Sheqit ka detyruar banorët pranë saj të braktisin shtëpitë. Askush nuk...

Arrestimi në flagrancë

Fier/ Pranga 59-vjeçarit, tentoi të fuste drogë në burg

Një 59-vjeçar është vënë në pranga në Fier, pasi tentoi t’i dërgonte djalit një sasi...

Rehabilitimi i qytetit

Pas projektit 3D, nisin punimet në kantierin e Fierit

Në një video të postuar në Facebook, nga kryeministri Edi Rama, vërehet nisja e punimeve...

Rama nga Fieri

‘Pavarësisht shumicës, ka mjekë që njollosin bluzat e bardha’

Spitali i Fierit ka pësuar një transformim dhe gjithashtu është hapur një repart i ri...

Batuta e Ramës

‘Mos i bëni dyert për Erjon Braçen’

Kryeministri Edi Rama ishte i pranishëm sot në Spitalin e Fierit, ku u njoh me...

Njihuni me Sarën

Shqiptarja që po ‘mahnit’ shkencën amerikane

“Biokimistja e madhe nga Shqipëria e vogël, po realizon me sukses projekte të jashtëzakonshme për...