MENU
klinika
Detajet

Gjirokastër/ Shkrumbohet makina, dyshohet e qëllimshme

I mbytur 3 ditë më parë

Zbulohet trupi i pajetë i një 45-vjeçari në Sarandë

Mbrëmjen e sotme në bashkinë Finiq, është gjetur i mbytur një person në një kanall...

Gjuetia në Parqet natyrore

Gjirokastër/ Monitorime për gjuetinë e paligjshme

Në Parkun Natyror “Zagoria” punonjësit e Agjencisë Kombëtare të Zonave të Mbrojtura, Gjirokastër kanë filluar...

Operacioni ‘Drino 2’

Gjirokastër/ Rikthehen emigrantët ilegalë në Greqi

Në Gjirokastër u finalizua operacioni i policisë “Drino 2”, që u zhvillua nga data 30...

Gjirokastër

Alarm në Zagori, Gjiknuri leje për 500 shpime nafte

Krahina e Zagorisë rrezikon bombardimin me tritol nga një firmë e njohur ndërkombëtare e hidrokarbureve,...

Banorët bllokojnë rrugën

Protestë për çmimin e mandarinës

Banorët e fshatit Shkallë në Bashkinë e Konispolit janë hedhur në protestë, ndërsa në shenjë...

Kapiteneria e Sarandës

Sarandë/ Moti i keq me dallgë 6 ballë, pezullohet lundrimi

Për shkak të motit të keq, shiut të rënë gjatë gjithë natës por edhe dallgëzimit,...

Studentët në rrugë

Bojkotohet mësimi në Vlorë, Gjirokastër e Shkodër

Studentët kanë nisur protestën edhe në qytetin e Vlorës. Mësohet se janë mbledhur mbi 100...

Detajet

Edhe studentët e Gjirokastrës në protestë

Studentët e Universitetit të Gjirokastrës ‘Eqerem Cabej’ kanë nisur edhe sot ditën e dytë të...

Detajet

Gjirokastër, dy banesa pranë Kadaresë drejt shembjes

Shtëpitë karakteristike në Gjirokastër po humbasin vlerat artitekturore dhe sot, kryesisht në lagjet e sipërme...

Vendimi i prokurorisë

Sarandë/ Arrestimi i policit grek, jepet masa ndaj tij

Marios Gogolos, efektivi i policisë greke i arrestuar dje nga policia e Sarandës të lihet...

Protesta e studentëve

Gjirokastra i bashkohet protestës për herë të parë

Studentët e Gjirokastrës i janë bashkuar protestës ku kë kërkojnë t ë drejtat e tyre...