MENU
klinika
Diplomacia

Ambasadorët/ Zaev: Është propozuar zgjidhje e re ligjore

Deri në zgjedhjet e parakohshme

Nëse zgjidhet çështja e MPB-së, nesër votohet Qeveria teknike

Maqedonia e Veriut nga nesër e deri në zgjedhjet e 12 prillit do të drejtohet...

Integrimi dhe ekonomia

Bërns: Maqedonia e Veriut është në rrugë pozitive

Ambasadorja amerikane në vend, Kejt Bërns, në fjalimin e saj të parë të vitit të...

U miratuan vitin e kaluar

Maqedoni e Veriut/ Ligjet në fuqi pas 1 Janarit

Me ardhjen e Vitit të Ri 2020, në Maqedoni hyjnë në fuqi edhe disa ligje...

Deri në zgjedhjet e parakohshme

M. e Veriut/ Oliver Spasovski, kryeministër teknik i vendit

Ministri aktual i Punëve të Brendshme, Oliver Spasovski, do të jetë kryeministër teknik i Maqedonisë...

Zaev: E kemi thënë që në fillim...

“Mini-Shengeni do sjell Europën në Ballkan”

Në intervistën ekskluzive me DW, kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev ka mbrojtur projektin...

Emri

Zaev propozon kryeministrin teknik të Maqedonisë së Veriut

Kryetari i LSDM-së dhe njëherazi kryeministri i vendit, Zoran Zaev, pas mbledhjes së Kryesisë së...

"Do ta pësojnë qytetarët"

Paralajmëron Zaev: Nuk do të jap dorëheqje nëse opozita bllokon…

Kryeministri Zoran Zaev, paralajmëroi se është i mundshëm anulimi i zgjedhjeve të parakohshme të 12...

"Këto deklarata janë përralla"

Pendarovski: Shqiptarët janë nën 20%

Kryetari Stevo Pendarovski në emisionin ‘200’ duke folur për regjistrimin e popullsisë tha se të...

Nga Salih Mehmeti

“Mini-Schengeni”, sabotimi i përpjekjeve për afrim

Në vitin 1947, “Mini-Schengeni” i kohës ironikisht u pamundësue prej vetë shkijeve e jo prej...

Mini-shengeni

“E kërkuam flamurin e Kosovës, por nuk u vendos në Ohër”

Zëvendëskryeministri i Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani është deklaruar lidhur me iniciativën e Serbisë, Shqipërisë...

"Do ndërtojmë të ardhmen së bashku"

Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut, prioritetet e KE

Presidentja e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen ka bërë publike 5 prioritetet kryesore të...