MENU
klinika
Kush merr pjesë?

“BE – Ballkani Perëndimor”, nesër në Shkup forumi ministror

Paralajmërimi

Zaev: Deri sa të marr frymë, Gruevski nuk shpëton prej meje

Kryeministri Zoran Zaev nga tribuna e LSDM e mbajtur mbrëmë në Veles ka drejtuar kritika...

"Do të kemi sukses"

Zaev ftesë Rusisë: Të thellojmë bashkëpunimin

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev në forumin e përbashkët të biznesit maqedonaso-rus i ftoi kompanitë...

Ndasitë e brendshme

Borisov i shqetësuar për Maqedoninë e Veriut

Kryeministri i Bullgarisë fqinje, Boyko Borissov është shprehur rreth deklaratave të fundit të partive opozitare...

A është në rrezik Marrëveshja e Prespës?

Tsipras: Evropa duhet ta kuptojë gabimin me M. e Veriut

“Dua të besoj se Evropa shumë shpejt do ta kuptojë gabimin që e ka bërë...

"Do të përforcojmë miqësinë"

Zaev niset drejt Greqisë: Do takoj Micotakisin

Kreu i qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev nesër padite do të...

Timonie për Maqedoninë e Veriut

Deri në fund të vitit Franca do ta ratifikojë protokollin për NATO

“Procesi i ratifikimit të Protokollit për anëtarësim të Maqedonisë së veriut në NATO është në...

Shengeni Ballkanik/ Ja çfarë pritet nga ky takim

Zaev, Rama dhe Vuçiç takohen në Ohër

Udhëheqësit e vendeve të Ballkanit Perëndimor do të takohen këtë të dielë në Ohër në...

Diskutimet

Zaev: Dialog strategjik për ardhmërinë e Ballkanit

Kryeministri Zoran Zaev, i shoqëruar nga ministri për Punë të Jashtme Nikola Dimitrov, marrin pjesë...

Zaev flet për Gruevskin

“Askush nuk mund t’i shmanget dënimit”

Kryeministri maqedonas Zoran Zaev i ka kujtuar ish-kryeministrit Nikolla Gruevskit faktin se askush nuk mundet...

Përfitimet ekonomike

Legalizimi i kanabisit/ M. e Veriut 100 mln euro të ardhura në vit

Slave Ivanovski ishte një nga eksportuesit më të mëdhenj të domateve dhe specave në Maqedoninë...

Deklaratat

NATO/ Stoltenberg: Brenda muajsh- M. e Veriut anëtare

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka deklaruar se Maqedonia e Veriut brenda disa...