MENU
klinika
Kërkesë nga Prokuroria Speciale

Bllokohet selia e VMRO-DPMNE-së

Falja për 27 prillin

‘Nuk ka hapësirë për amnistimin e dhunës së 27 prillit’

Ministrja maqedonase e Drejtësisë, Renata Deskoska, ka thënë se ideja që ka promovuar kryeministri Zoran...

Përmbledhja ditore e rajonit

Pala serbe kërkon kompromis për dialogun

Serbi Presidenti serb Aleksandar Vuçiç nuk ka dhënë detaje mbi propozimin e tij për zgjidhjen...

Marrëveshja e Ohrit

‘Zaev ka marrë vota nga shqiptarët, duhet t’u përgjigjet kërkesave’

Kryetari i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami, në konferencë për media e pyeti kryeministrin Zoran Zaev...

Kuvendi i Maqedonisë

Vazhdon gjykimi për ngjarjet e 27 prillit

Në Gjykatën Penale në Shkup, të mërkurën do të vazhdojë gjykimi për ngjarjet e përgjakshme...

Dialogu Kosovë-Serbi

Kërkohet unitet ndërmjet pozitës dhe opozitës

Kosovë Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se shpreson që nesër të gjendet një...

Marrëveshja e Ohrit

‘Kërkesa e opozitës shqiptare është shumë ambicioze’

Pas deklarimit të zëvendëskryeministrit për Çështje Evropiane, Bujar Osmani, se Marrëveshja e Ohrit do të...

Rasti i 27 prillit

Sela: Të ketë amnisti edhe për rastin e Kumanovës

Deputeti dhe kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela, ka thënë se nuk ka kompromis...

Përmbledhja ditore e rajonit

Disa vende të BE-së janë kundër vizave për Kosovën

Kosovë Kosova po merr goditje të fortë nga një numër i madh i shteteve të...

Ngjarjet e 27 prillit

Në Ligjin për Amnisti janë përfshirë edhe deputetët

Kryetari i Grupit Parlamentar të VMRO-DPMNE, Dragan Danev, në një konferencë për shtyp tha se...

Përmbledhja ditore e rajonit

A do të ketë Dejton të ri për Kosovën?

Serbi Ministri i Tregtisë dhe Telekomunikacionit në Qeverinë e Serbisë, Rasim Lajiç, tha se për...

Cilësia e jetës

Maqedonia, vendi më i keq për të jetuar

Sipas Boston Consulting Group, Maqedonia është në vendin e fundit në Evropës sipas cilësisë së...