MENU
klinika
Detaje

Lajçak ‘zbarkon’ në Maqedoninë Veriore

Flet kryeministri maqedonas

“S’duam anëtarësimin e menjëhershëm por…”

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, u ka bërë thirrje vendeve anëtare të Bashkimit...

Detaje

Takimi me Hahn/ Zaev: M.Veriut do marrë datën për bisedime me BE!

Eurokomisioneri për Zgjerim në BE, Johanes Hahn ka zhvilluar sot një takim me kreun e...

Detajet

Takimi me Merkel, Zaev vjen në Shkup me një premtim të ri

Pas takimit me kancelaren Angela Merkel, kryeministri maqedonas Zoran Zaev është kthyer nga Berlini me...

Negociatat

Pendarovski i frikësuar: Na shkëpusni nga Shqipëria!

Teksa në Bruksel po diskutohet zgjerimi dhe hapja e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e...

Ç'pritet të diskutojnë?

Pendarovski dhe Zaev takime me zyrtarë të BE

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski udhëtoi drejt Brukselit ku zhvilloi disa takime me...

Maqedoni e Veriut

Arrestohet zyrtari i lartë i BDI-së

Arrestohet në Maqedoninë Veriore funksionari i lartë i BDI-së. Arrestimi i sekretarit shtetëror në Ministrinë...

Nuk u shpëton kamerave

Azil në Hungari, Gruevski filmohet duke festuar

Gazetari Balezh ceko ka hedhur në llogarinë e tij në Tëitter disa fotografi të ish-kryeministrit...

Kërkesa

Ndryshon Kodi Zgjedhor? Pendarovksi propozon model të ri

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, ka kërkuar nga partitë politike që të diskutojnë...

Qëndrimet - Nga Zaev tek opozita

Negociatat, M. e Veriut në pritje/ Ç’mund të ndodhë?

Raporti pozitiv nga Komisioni i BE e ka rritur besimin e institucioneve të Maqedonisë së...

Incidentet/ Reagimi i MPB

Ndeshje e rrezikut të lartë, polakët tensionojnë M. e Veriut

Ditën e djeshme, rreth orës 20:00, në Shkup është denoncuar se në një objekt hotelierik...

Reagon Zaev

“NATO-ja nuk do të lejonte krijimin e “Shqipërisë së Madhe”

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, tha se do të dorëhiqet nga pozita, nëse...