MENU
klinika
Dimitrov me sytë nga Franca

Nuk besoj se një nga udhëheqësit do bënte një gabim strategjik!

Nga REL

Sa fiton Maqedonia e Veriut në vit nga industria e kanabisit?

Maqedonia e Veriut është në listën e shteteve evropiane që kanë legalizuar kanabisin për qëllime...

Deklarata befasuese e Zaev

“Greqia duhet të marrë përsipër udhëheqjen e Ballkanit”

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev ka bërë një deklaratë befasuese, ndërsa tha se...

Por a e shmangu Shqipërinë?

Mike Pompeo viziton M. Veriut dhe Malin e Zi

Sekretari i Shtetit i Shteteve të Bashkuara, Mike Pompeo, do të bëjë vizitë zyrtare në...

Kërkesë Bundestagut

CDU/CSU i hap derën Maqedonisë: Të çelen negociatat!

Partia e Kancelares Angela Merkel CDU/CSU i ka hapur dritën jeshile Maqedonisë së Veriut për...

Detaje

Ç’po ndodh? Aksion masiv në Maqedoninë e Veriut

Gjatë ditës së djeshme, por edhe në orët e para të mëngjesit të sotëm, Policia...

"Ende shumë për të bërë"

Negociatat/ Franca skeptike, Shkupi: Refuzimi ka pasoja

Pak javë përpara se Këshilli Europian të marrë vendimin për hapjen e negociatave me Shqipërinë...

Pranga dy trafikantëve

Transportonin me kafshë drogë drejt Maqedonisë së Veriut

Dy persona kanë rënë në pranga, pasi akuzohen për transport të lëndëve narkotike. Burime zyrtare...

Nga: REL

Gjykata e Apelit konfirmon dënimet për grupin e Kumanovës

Gjykata e Apelit në Shkup ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore për grupin e njohur...

Deklarata e Tusk nga Shkupi

“Maqedonia e Veriut e bëri të vetën, radhën e ka Evropa”

“Republika e Maqedonisë së Veriut e bëri të veten, tani radhën e ka Evropa që...

Deklarata e Hahn

‘Le ti themi Po Shqipërisë dhe M. së Veriut në BE’

Për komisionerin e zgjerimit të BE, Johannes Hahn, Maqedonia Veriore dhe Shqipëria meritojnë hapjen e...

Merret vendimi i radhës

U dënua me burg/ Korrupsioni i ‘ha kokën’ kryeprokurores Janeva

Kuvendi i Maqedonisë së Veriut ka shkarkuar nga detyra kryeprokuroren speciale Katica Janeva, e cila...