MENU
klinika
Ja emrat e ministrave të rinj

“Furtunë” në Maqedoninë e Veriut

Aferat korruptive

Zaev: S’kam lidhje me zhvatjen, kush ka, të shkojë në pranga

Zoran Zaev e mohon kategorikisht përfshirjen në aferën e korrupsionit të mbiquajtur “ zhvatja”, që...

E përfshirë në skandal

“Zhvatja”, arrestohet prokurorja e posaçme Katica Janeva

Katica Janeva u mor në pyetje të martën në Prokurorinë publike, ndërkohë që vetë ajo...

Pamjet kur e marrin nga banesa

Tronditi M. Veriut, shoqërohet prokurorja speciale

Prokurorja speciale në Maqedoninë e Veriut, Katica Janeva, para pak çastesh, është shoqëruar në polici,...

Krim i organizuar

Rasti “Reket”, Prokurorja Speciale nis përballjen me drejtësinë

Kryeprokurorja speciale, Katica Janeva do paraqitet sot tek prokurorja Villma Ruskoska në Prokurorinë për Krim...

“Lufta” tregtare vazhdon

Kosovë-M. e Veriut, takimi i ministrave nuk dha zgjidhje

Takimi në mes ministrit të Tregtisë dhe Industrisë së Kosovës dhe atij të Ekonomisë nga...

ISIS drejt fundit

Luftëtarët e huaj kërcënojnë Ballkanin Perëndimor

Njoftimet se organizata terroriste “Shteti Islamik” është në ditët e saj të fundit, nuk do...

Çfarë shkruan media greke për Ohrin?

Udhëtim në “Jeruzalemin” e Ballkanit

Ohri i sotëm, në Maqedoninë e Veriut jo shumë larg Shqipërisë është ndoshta destinacioni më...

Çfarë pritet?

Stuhitë i afrohen Ballkanit, ja vendet fqinje që rrezikojnë

Valës më të fuqishme të nxehtësisë së kësaj vere në rajonin tonë po i vjen...

“Zhvatja”

Pendarovski: Institucionet po e lënë në baltë M. e Veriut!

Presidenti i Maqedonisë së Veriut Stevo Pendarovski thotë se institucionet qeveritare po e lënë në...

Zaev nuk përmbahet

“Nuk lejoj që disa kriminelë dhe një pederast të rrëzojnë Qeverinë”

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut Zoran Zaev për herë të parë ka folur për rastin...

Paralajmërimi

“Çështje kohe”/ Gazetari italian: Zaev po merr fund!

Gazetari italian, Laris Gajser, i cili publikoi përgjimet për rastin “Zhvatja” në gazetën “La Verita”,...