MENU
klinika
Referendumi në Maqedoni

Gjykata Kushtetuese rrëzon nismat e opozitës

Referendumi i 30 shtatorit

Meta: ‘Shqiptarët e Maqedonisë të votojnë pro referendumit’

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka pritur sot në një takim Kryetarin e Partisë Demokratike...

Referendumi në Maqedoni

Referendumi/ Hahn: ‘Do të fillojë procesi i verifikimit’

Komisioneri evropian për Zgjerim, Johanes Hahn theksoi se referendumi i 30 shtatorit do ta përcaktojë...

Anëtarësimi në NATO

‘Ushtria maqedonase e gatshme për në NATO’

Në një konferencë të përbashkët ndërmjet Sekretarit amerikan të Mbrojtjes Xhejms Matis, kryeministrit të Maqedonisë...

Referendumi për emrin

Maqedoni/ Gjykata Kushtetuese tenton shfuqizimin e referendumit

Të mërkurën, gjykata pritet t’i shqyrtojë nismat për vlerësimin e kushtetutshmërisë dhe ligjshmërisë së vendimit...

Rusia kundër referendumit

‘Nuk kemi informata për ndikime ruse në Maqedoni’

Në një konferencë për mediat në Shkup, kryeministri Zoran Zaev u shpreh se nuk ka...

Referendumi për çështjen e emrit

Sekretari amerikan i Mbrojtjes: 30 shtatori, datë e rëndësishme për Maqedoninë

Sekretari i Mbrojtjes në SHBA, Xhejms Mattis gjatë ardhjes në Shkup ka deklaruar se është...

Marrëveshja e Prespës

Emri i Maqedonisë/ Basha thirrje për votimin pro referendumit

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka zhvilluar një vizitë në Maqedoni ku u takua...

Takim me liderët politik

Basha vizitë zyrtare në Maqedoni

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka nisur ditën e sotme një vizitë në Maqedoni....

Referendumi në Maqedoni

Zaev: Maqedonia e ka vendin në BE dhe NATO

Vendi i Maqedonisë është në Bashkimin Evropian dhe në NATO, tha sot në Kërçovë kryeministri...

Komisioneri apel Maqedonisë dhe Greqisë

Çështja e emrit/ Hahn: Pa u zgjidhur harrojeni BE-në

Përpara vizitës së tij në Maqedoni të hënën, komisioneri evropian për zgjerim Johannes Hahn, paralajmëron...

Marrëveshja për emrin

Zaev në Parlamentin Evropian: Maqedonia Veriore, emri i ri

Kryeministri i Maqedonisë Zoran Zaev, ka mbajtur një fjalim sot në Parlamentin Evropian. Ai para...