MENU
klinika
Ligji për gjuhët

Shqipja gjuhë zyrtare/ Zaev: Keqardhje për opozitën që…

Deklarata

Arratisja e Gruevskit/ Zaev: Do kërkojmë përgjegjësin pasi…

I ftuar në një emision në një program televiziv në Maqedoni, kryeministri maqedonas Zoran Zaev...

Maqedoni

Qeveria dërgon Ligjin për gjuhët në Komisionin e Venecias

Ligji për Gjuhët në Maqedoni është dërguar në Komisionin e Venecias. Mësohet se qeveria maqedonase...

Pamjet

U arratis në Hungari, Gruevski filmohet në…(VIDEO)

U largua nga vendi për të shmangur dënimin me 2 vit burg. Bëhet fjalë për...

Kapërcimin e normave të lejuara

Qyteti më i ndotur në botë ngjitur me Shqipërinë

Qyteti i Shkupit ne Maqedoni ka zënë vendin e parë në botë për nga ndotja...

Kërkon votat

Tsipras depoziton marrëveshjen e Prespës në Parlament

Zhvillimet politike në Greqi ndodhen në pikën më kulmore të tyre, pasi marrëveshja e Prespës...

Deklarata

Gjuha shqipe në Maqedoni, Ivanov me tone të forta

Futja e gjuhës shqipe si gjuhë e dytë zyrtare në Maqedoni duket se nuk është...

Detajet

Shqipja gjuhë zyrtare në Maqedoni, veprimi i Wikipedia

Vetëm pak ditë pasi gjuha shqipe u bë gjuhë e dytë zyrtare në Maqedoni edhe...

Detajet

Historike/ Shqipja gjuhë zyrtare në Maqedoni

Me anë të një postimi në facebook, kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi ka njoftuar se...

Integrimi

Osmani thirrje Kosovës dhe Serbisë: Ndiqni shembullin tonë!

Qeveria në Shkup paralajmëron se më në fund do t’i kushtoj vëmendje agjendës së brendshme...

Ndryshimi i emrit

81 vota për “Republikën e Maqedonisë së Veriut”

Maqedonia ka votuar me 81 vota pro, në seancën plenare të Kuvendit të programuar fillimisht...

"Cakaj"

Ish-zv./kryeministri i Maqedonisë: Meta shpëtoi rajonin

Riformatimi i qeverisë së Republikës së Shqipërisë ka nxitur debat në opinionin publik, respektivisht me...