MENU
klinika
Përmbledhja ditore e rajonit

‘Palët duhet ta kapin momentin e ri në dialog’

Kërkohet zgjidhje

Zaev: Identiteti nuk është i rrezikuar

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev, deklaroi se ende është në bisedime me Lëvizjen Besa të...

Akuza e opozitës

‘Zaev i ka shitur interesat kombëtare dhe shtetërore’

Nga partia opozitare VMRO-DPMNE thonë se Republika e Maqedonisë gjendet para aktit final të errësirës...

Përmbledhja ditore e rajonit

‘Nuk ka paqe pa marrëveshjen Kosovë-Serbi’

Kosovë Analisti gjerman, Bodo Weber, thotë se do të befasohej nëse gjatë vitit 2019 do...

Akuza nga opozita

‘Shteti dhe qytetarët në Maqedoni vetëm po varfërohen’

Partia opozitare maqedonase VMRO-DPMNE, përmes një kumtese për media thekson se për çdo ditë që...

Marrëveshja e Prespës

Maqedoni/ Kuvendi nis debatin për ndryshimet në Kushtetutë

Kuvendi i Maqedonisë të mërkurën pritet që të miratojë katër ndryshimet në Kushtetutë lidhur me...

Përmbledhja ditore e rajonit

‘Taksa 100% largohet pas njohjes nga Serbia’

Kosovë Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se Kosova është e gatshme ta largoj...

Dita e mërkure

Ditë vendimtare për Marrëveshjen e Prespës

Më 9 janar, do të nis faza përfundimtare e ndryshimeve kushtetuese që parashihen me Marrëveshjen...

Përmbledhja ditore e rajonit

A ka dyshime në marrëveshjen Kosovë-Serbi?

Serbi Ministri serb i Punëve të Jashtme, Ivica Daçiç, nuk beson se gjatë vitit 2019...

Dossier

Ngjarjet që karakterizuan Maqedoninë për vitin 2018

Padyshim nënshkrimi i Marrëveshjes së Prespës ndërmjet Maqedonisë dhe Greqisë paraqet ngjarjen më të madhe...

Regjistrimi i automjeteve

Maqedoni/ Kartoni i Gjelbër do të jetë i detyrueshëm

Harmonizimi i ligjeve të Maqedonisë me direktivat evropiane do të sjellë shpenzime shtesë për qytetarët...

Përmbledhja ditore e rajonit

Serbia ankohet ndaj Gjermanisë për Kosovën

Serbi Vizita e zëvendëspresidentit të Parlamentit Evropian, Rainer Wieland, dhe homazhet e tij në Kompleksin...