MENU
klinika
Përmbledhja ditore e rajonit

Vazhdojnë ndalesat nga Serbia për kosovarët

Akuza nga opozita

Maqedoni/ Viti 2019 filloi me goditje në xhepat e qytetarëve

Nga partia opozitare VMRO-DPMNE akuzojnë partinë në pushtet LSDM-në dhe kryeministrin Zoran Zaev për vendosjen...

Viti 2019

Maqedoni/ Kjo është foshnja e parë

Foshnja e parë në Shkup është i gjinisë mashkull dhe ka lindur një minutë pas...

Dhuna në Kuvend

Maqedoni/ Kur do të vazhdoj gjykimi për 27 prillin?

Të amnistuar ose burg shtëpiak, kanë fituar shumë të akuzuarit në proceset gjyqësore për ngjarjet...

Përmbledhja ditore e rajonit

Liderët kosovar koordinohen për dialogun

Kosovë Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, tha në hapje të takimit me ambasadorët...

Maqedonia në zgjedhje

Analistët kundër zgjedhjeve të parakohshme në Maqedoni

Analistët në Maqedoni thonë se organizimi i zgjedhjeve të parakohshme parlamentare nuk është në interes...

Përmbledhja ditore e rajonit

A do të vazhdoj dialogu Kosovë-Serbi në vitin 2019?

Kosovë Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka thënë se e vlerëson iniciativën e kryeparlamentarit, Kadri...

Ndryshimet në qeveri

Maqedoni/ Seancë për shkarkimin e dy ministrave

Kuvendi i Maqedonisë për sot në rend të ditës ka vendosur propozimin e qeverisë për...

Përmbledhja ditore e rajonit

Kosova përgatitet për dialogun me Serbinë

Kosovë Presidenti Hashim Thaçi ka biseduar me kryesuesit e Ekipit Negociator, Fatmir Limajn dhe Shpend...

Rreziku nga ndotja

Nivel alarmues i ndotjes së ajrit në Maqedoni

Njësitë matëse për kualitetin e ajrit të Ministrisë së Ambientit jetësorë dhe planifikimit hapësinorë, mëngjesin...

Maqedoni

Dorëzohen 12 kërkesa për të përfituar nga Ligji për Amnisti

Deri mëngjesin e ditës së hënë në Gjykatën Penale në Shkup kanë arritur 12 kërkesa...

Përmbledhja ditore e rajonit

Serbi/ Anëtarësimi në BE, kusht njohja e Kosovës

Serbi Gazetari dhe analisti serb i çështjeve politike e ushtarake, Miroslav Lazanski, duke analizuar letrën...