MENU
klinika
Kundërshton Ivanovin

Zaev: Mospërdorimi i emrit të ri, mosrespektim i Kushtetutës

Gjykata penale jep vendimin

Shkup, 21 vite burg të akuzuarve në ngjarjet e prillit 2017

21 vite burg 16 të akuzuarit  e ngarjeve të27 prillit 2017 në parlamentin e Maqedonisë...

Procedura hetimore

Maqedoni/ Prokuroria kërkon burg për 4 anëtarë të DSK-së

Prokuroria Publike sot lëshoi urdhër për të zhvilluar procedurë hetimore kundër katër shtetasve maqedonas. Personat...

Tragjedia me 15 të vdekur

Aksidenti tragjik në Shkup, zbulohet shkaku

Detaje të reja janë zbardhur nga aksidenti tragjik me 15 të vdekur në Shkup. Frenat...

Republika e Maqedonisë së Veriut

U miratuan me emrin e ri, Ivanov nuk dekreton ligjet

Presidenti George Ivanov ka refuzuar të dekretojë 11 ligjet që janë miratuar me emrin e...

Ndryshimet

Maqedonia e Veriut regjistrohet zyrtarisht në Këshillin e Evropës

Këshilli i Evropës regjistroi zyrtarisht vendin fqinj nën emrin e ri “Maqedoninë e Veriut”. Në...

Maqedonia Veriore

‘Nesër përsëri do të ketë zgjedhje të parakohshme kuvendore’

Kryeministri dhe kryetari i LSDM nuk i komentoi propozimet e opozitës, por kryetari i partisë...

Parregullsitë në zgjedhje

Gjykata Penale jep dënimin për ish-zyrtarët maqedonas

Gjykata Penale në Shkup i caktoi të premten dënimin me burg Menduh Thaçit, kryetar i...

Marrëveshja

Greqia dhe Maqedonia pikë të re kufitare në Prespë

Maqedonia e Veriut dhe Greqia do të kenë pikë të re kufitare në rajonin e...

Flasin njohësit e gjuhës

‘Gjuha Shqipe’ në Maqedoninë e Veriut nis me gabime

Në disa institucione të Maqedonisë së Veriut ka nisur zbatimi i gjuhës së shqipe. Ajo...

Njoftimi i Prokurorisë

Ndërkombëtarët urdhër-arrest për Gruevskin

Prokuroria maqedonase njoftoi të hënën se janë lëshuar dy urdhër-arreste ndërkombëtare për ish-kryeministrin Nikola Gruevski...

Stevo Pendarovski

Maqedoni/ Kush është kandidati presidencial i LSDM-BDI

Stevo Pendarovski do të jetë kandidati i përbashkët presidencial i qeverisë në Maqedoni pas takimit...