MENU
klinika
Importet

“Lufta e Peshkut”/ Maqedonia bllokon Kosovën

Nisja e bisedimeve

Negociatat/ M. e Veriut merr garanci nga Merkel

Maqedonia e Veriut ka marrë garanci me shkrim për çeljen e bisedimeve të anëtarësimit në...

"Të ndërrohen 8 ministra"

Çfarë dorëzoi sot në Kuvend Zaev?

“Sot do të dorëzoi në Kuvend propozimin për ministra të rinj”, kështu ka bërë me...

Deklarata e Lajçak

“BE të mbajë premtimin për Maqedoninë e Veriut”

Shefi i diplomacisë sllovake, Mirosllav Lajçak në një intervistë për AIM, të cilën e dha...

Detaje

Lajçak ‘zbarkon’ në Maqedoninë Veriore

Sot dhe nesër do të vizitojë Maqedoninë e Veriut, kryetari i OSBE dhe njëherazi Ministri...

Flet kryeministri maqedonas

“S’duam anëtarësimin e menjëhershëm por…”

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, u ka bërë thirrje vendeve anëtare të Bashkimit...

Detaje

Takimi me Hahn/ Zaev: M.Veriut do marrë datën për bisedime me BE!

Eurokomisioneri për Zgjerim në BE, Johanes Hahn ka zhvilluar sot një takim me kreun e...

Detajet

Takimi me Merkel, Zaev vjen në Shkup me një premtim të ri

Pas takimit me kancelaren Angela Merkel, kryeministri maqedonas Zoran Zaev është kthyer nga Berlini me...

Negociatat

Pendarovski i frikësuar: Na shkëpusni nga Shqipëria!

Teksa në Bruksel po diskutohet zgjerimi dhe hapja e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e...

Ç'pritet të diskutojnë?

Pendarovski dhe Zaev takime me zyrtarë të BE

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski udhëtoi drejt Brukselit ku zhvilloi disa takime me...

Maqedoni e Veriut

Arrestohet zyrtari i lartë i BDI-së

Arrestohet në Maqedoninë Veriore funksionari i lartë i BDI-së. Arrestimi i sekretarit shtetëror në Ministrinë...

Nuk u shpëton kamerave

Azil në Hungari, Gruevski filmohet duke festuar

Gazetari Balezh ceko ka hedhur në llogarinë e tij në Tëitter disa fotografi të ish-kryeministrit...