MENU
klinika
Skandali i njohur "reketi"

“Bombat” e Maqedonisë Veriore, çfarë deklaron Zoran Zaev!

Video III në M. e Veriut

Implikimi i kryeprokurores dhe emri i Zaev

Media italiane “La Verita” ka publikuar nje tjeter video, te treten ne radhe per “Reket”,...

A po shkatërrohet e ardhmja drejt BE-së?

Tronditi politikën maqedonase, gazetari: Ja pse i nxora përgjimet!

Gazetari italian me origjinë sllovene, Laris Gajser, i cili tronditi politikën e Maqedonisë së Veriut,...

Dëgjohet një zë gruaje

Del video 2 që po trondit Maqedoninë e Veriut!

Politika e Maqedonisë së Veriut vijon të tronditet nga përgjimet e fundit, të publikuara nga...

Foto

Kush është gazetari italian që tronditi Maqedoninë e Veriut?

Gazetari Italian i gazetës “La Verita”, Laris Gajzer, ka reaguar pas publikimit të materialit filmik...

Deklarata

“Të kthehet në shtëpi”, Zaev thumbon Gruevskin

“Duhet të vijë, lëreni të vijë”, kështu i është përgjigjur kryeministri i Maqedonisë së Veriut...

Reagimi

Gjuha Shqipe “nënvlerësohet” në Maqedoninë e Veriut

Gjuha shqipe në Maqedoninë e Veriut nuk respektohet siç duhet nga ana e institucioneve. Ka...

Detajet e takimeve

Pas Athinës, Reeker viziton M. e Veriut

Ndihmës-Sekretari amerikan në detyrë për Evropën dhe Euroazinë Philip Reeker ndodhet për vizitë në Maqedoninë...

Ja ç’parashikohet

Gjuha Shqipe, M.Veriut miraton pr/ligjin

Qeveria e Maqedonisë së Veriut ka kaluar ne mbledhjen e fundit projekt–ligjin për themelimin e...

Për çfarë do diskutohet?

Evropa ‘zbarkon’ në Maqedoninë e Veriut!

Komisioneri për Zgjerimit të BE-së, Johannes Hahn do të mbërrijë nesër në Shkup për takime...

Shkaqet

Zaev nis ‘fshesën’/ Shkarkon mbi 50 drejtorë!

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, njoftoi se në procedurë qeveritare është vendimi për...

Korrigjimi i kufijve

Pendarovski kundër: Çon në konflikt të armatosur!

Korrigjimi i kufijve Kosovë-Serbi nuk i ka shpëtuar as vëmendjes së presidentit të Maqedonisë së...