MENU
klinika
Rasti “Reket”

M. e Veriut/ Kuvendi sot mban seancë për shkarkimin e Janevës

Çdo shtet për një arsye të ndryshme

“Vishegradi” e do Ballkanin në BE

Katër shtetet e grupit të Vishegradit, Polonia, Çekia, Sllovakia dhe Hungaria kanë kërkuar anëtarësimin e...

Kontrata shqiptaro-maqedonase

18 vite nga Marrëveshja e Ohrit, 10 pikat në kornizë

Marrëveshja Kornizë e Ohrit që u nënshkrua para 18 vitesh është një kontratë shqiptaro-maqedonase për...

"Tërmet" në Shkup

Shkarkohet kryetari i Gjykatës së Lartë

Këshilli Gjyqësor i Republikës së Maqedonisë së Veriut vendosi njëzëri të marten për ta shkarkuar...

"Inspirim për një Ballkan të ri"

M. e Veriut feston/ Zaev: Shtet me të ardhme të qartë evropiane

Kryeministri Zoran Zaev sot në një festë të Ditës së Pavarësisë 8 Shtatorit në parkun...

Heq masën e reciprocitetit

Arrihet paqja mes Kosovës dhe Maqedonisë

Ministri në detyrë i Tregtisë dhe Industrisë, Endrit Shala, ka njoftuar se ka pezulluar masën...

Arrestohet ish-deputeti

Maqedoni e Veriut/ Personat publikë në ‘sitën’ e drejtësisë

Drejtësia në Maqedoninë e Veriut ka nisur të veprojë për personat publikë, të cilët dyshohen...

Sipërmarrësi i marihuanës takon Zaev ‘fshehtas’

Maqedonia superfuqia e re e kanabisit në Europë?

Sipërmarrësi miliarder i marihuanës amerikane, Mike Straumietis, i cili njihet edhe me pseudonimin Big Mike,...

Lëvizje në Maqedoninë e Veriut

Kuvendi zgjedh sot ministrat dhe zv.ministrat

Kuvendi i Republikës së Maqedonisë së Veriut sot në seancën e 110-të duhet të zgjedh...

Çfarë u firmos?

Merret vendimi që “fundos” Katica Janevën

Kryetari i Këshillit të Prokurorëve, Kole Shterjev, pas shqyrtimit të dokumentacionit nga Prokuroria për Krim...

Nga: DW

‘Reket’, tronditet politika maqedonase: Së shpejti…

Pak pas marrjes së 1 milion eurove, njëri prej të dyshuarve vetëm për disa ditë...

Po Shqipëria?

Kukan: Maqedonia V. mund të marrë datë në shtator!

Maqedonia e Veriut mund të marrë një datë për fillimin e negociatave në vjeshtë, ndërsa...