MENU
klinika
Ja kur do mbahen!

Maqedonia e Veriut zyrtarisht në zgjedhje të parakohshme

Takimi

Mblidhen krerët e partive, vendoset për zgjedhjet

Ditën e sotme presidenti Stevo Pendarovski ka thirrur në një takim liderët e partive. Në...

BE tha “Jo” për negociatat

LSDM: Zgjedhjet e shpejta nuk do prishin ëndrrën evropiane

Nga radhët e LSDM-së ripërsërisin faktin se Bashkimi Evropian ka bërë gabim historik në vendimin...

"Opozita si një ‘marionetë e frikshme nacionaliste’"

Bëhet i gjallë Gruevski: Ja cili është qëllimi i Zaev

Ish-kryeministri i Maqedonisë së Veriut, azilanti Nikolla Gruevski ka komentuar propozimin e kryeministrit Zoran Zaev...

E zbulojnë mediet

Ja kur mbahen zgjedhjet e parakohshme në M. e Veriut!

Zgjedhjet e parakohshme parlamentare do të mbahen në muajin Mars të 2020 mëson ekskluzivisht nga...

Partia dhe aleatët kundër

Zaev nuk dorëhiqet! Jo zgjedhjeve të parakohshme

Teksa data e vendimit mbi negociatat po afrohej, kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev kishte paralajmëruar...

Refuzimi për hapjen e negociatave

Zaev merr vendimin: Do shkojmë në zgjedhje të parakohshme

Kryeministri Zoran Zaev në fjalimin e tij në Qeveri sot tha se vendi duhet të...

A ka dhënë dorëheqjen?

Mediat maqedonase:Ja kush e zëvendëson Zaevin

Pas lajmeve të shumta që po qarkullojnë në mediat se kryeministri Zaev ka dhënë dorëheqjen...

Deklarata e Tusk dhe Juncker

”Gabim historik/ Mos u dorëzoni”!

Presidenti  i Komisionit Europian, Jean Claude Juncker gjatw largimit, tha se vendimi negatvi për nisjen...

Pas vendimit për negociatat

Zaev jep dorëheqjen?

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, ka dhënë dorëheqjen, kështu ka shkruar “ansa”, e...

Nuk ka më pengesa për të

Protokolli për anëtarësim i M. së Veriut, Franca dakord

Senati francez ka miratuar në lexim të parë propozim-ligjin për ratifikimin e Protokollit për anëtarësim...

"Durimi ynë u sos"

Negociatat, lideri maqedonas: Të dalim në rrugë e sheshe!

Kreu i VMRO-DPMNE-së vlerëson se datë për fillimin e negociatave me BE-në nuk do ta...