MENU
klinika
Historike në Maqedoninë e Veriut!

Shqiptari zgjidhet në krye të Gjykatës Kushtetuese

Duhet përmirësuar gabimi historik

Integrimi/ Conte: M. së Veriut t’i lejohet rrugëtimi i mëtejshëm

Italia do të jetë gjithmonë përkrah Maqedonisë së Veriut, duke mbështetur vendin dhe vendimin për...

Disa pikëpyetje

“Kujdes me Mini-Shengenin”/ Pendarovski: Jam kundër!

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski ka shprehur rezerva sa i përket idesë së...

"BE nuk mund të jetë e suksesshme, nëse ..."

Prishtinë-Beograd-Athinë/ Palmer vizitë maratonë në rajon

Përfaqësuesi i sekretarit amerikan të Shtetit për Ballkanin Perëndimor, Methew Palmer, po qëndron për vizitë...

Zaev intervistë për mediat greke

“Pas refuzimit nga BE, ngrin një pjesë e Marrëveshjes së Prespës”

Në një intervistë për euronews.gr kryeministri i Maqedonisë së Veriut paralajmëron sot se “një pjesë...

Zbardhet axhenda e Matthew Palmer

SHBA ‘zbarkon’ nesër në Maqedoninë e Veriut

Përfaqësuesi i posaçëm i sekretarit shtetëror të SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, Methju Palmer të martën...

Vendimi për 5 mijë votat

Fati i koalicionit Nisma – AKR, në duart e diasporës

Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtesa (PZAP) pritet të mblidhet sot dhe të marrë vendim...

"Oferta e vetme është BE"

Zaev hedh poshtë “zonën ekonomike evropiane”

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, ka hedhur poshtë njoftimet se Bashkimi Evropian po...

Lista alarmante

Shkupi dhe Kumanova, me ajrin më të ndotur në botë

Dy nga qytetet e Maqedonisë së Veriut janë pjesë e listës së vendeve më të...

Propozon një samit të jashtëzakonshëm

Pendarovski: M. e Veriut nuk është penalizuar nga Shqipëria

Nga Tirana, ku erdhi në vizitë zyrtare me ftesë të kreut të shtetit, Ilir Meta,...

Sfidon partia e Gruevskit

Ne ‘maqedonasit’ do të ngremë çështjen e emrit

Sfidat janë përsëri në anën e Shkupit në mes të etheve politike, ku fati i...

Zgjedhjet e parakohshme në Maqedoninë e Veriut

Zoran Zaev: Do të kandidoj për kryeministër

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut Zoran Zaev sot deklaroi se ai sërish do të kandidojë për kryeministër...