MENU
klinika
Deklarata

Zaev: Marrëveshja sjell përfitime gjigande ekonomike

Fushata filloi

Maqedonia e Veriut para zgjedhjeve presidenciale

Në një kohë kur po shtohen dilemat mbi mundësinë e bojkotit të balotazhit nga opozita...

Nënshkrimi

Fushata maqedonase nis me 1-Prillin, kandidatët firmosin

Tre kandidatët për president shteti, Blerim Reka, Gordana Siljanovska dhe Stevo Pendarovski, një ditë para...

Maqedoni e Veriut

Kërcënohet me jetë Zoran Zaev

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut është kërcënuar me jetë nga anëtari i organizatës “Vëllazëria Kristiane”....

Qëllimet

Maqedonia e Veriut, Kosova e Shqipëria, stërvitje të përbashkët

Forcat speciale të policisë së Maqedonisë së Veriut, Shqipërisë dhe Kosovës kanë zhvilluar në Shkup...

Tsipras vizitë në Shkup

Pas emrit, Athina ‘hap thesin’ për Maqedoninë e Veriut

Kryeministri grek Aleksis Tsipras, do të vizitojë Maqedoninë e Veriut të martën më 2 prill....

Deklarata

Zaev: Nisja e bisedimeve me BE, e rëndësishme për gjithë rajonin

Kryeministri Zoran Zaev dhe ministra të qeverisë të ngarkuar për zbatimin e reformave kyçe, zhvilluan...

Maqedoni e Veriut

Përhapet rreziku/ Rritet numri i të prekurve nga fruthi

Në Strugë vazhdon të rritet numri i të prekurve nga Fruthi. Të paktën dy raste...

Çfarë u kërkua?

Zbatimi i ligjit për gjuhën shqipe, Shkupi i kërkon ndihmë Prishtinës

Zëvendëskryeministri i Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani ka bërë me dije që deri në konsolidimin...

Pritet vlerësimi

Sa është zbatuar ligji për gjuhën shqipe në Maqedoninë e Veriut?

Pas miratimit në janar të vitit të kaluar, të gjuhës shqipe si gjuhë zyrtare në...

Shtim negativ

Ç’po ndodh me popullsinë në Maqedoninë e Veriut?

Shtim negativ i popullsisë është shënuar edhe në Maqedoninë e Veriut. Sipas disa të dhënave...

Rreziku prej Shqipërisë e Kosovës

“Lulëzojnë” kazinotë në Maqedoninë e Veriut

Ndërsa në rajon, shtetet po mbyllin bizneset e kumarit, vendi aktualisht ka numrin më të...