MENU
FOTO

Gjendet predhë pranë Bashkisë, ‘rrethohet’ Puka

Puna në parkun kombëtar

Guroret/ Gjobat nuk ndalin aktivitetin e paligjshëm në Tomor

Edhe pse ministria e Mjedisit pezulloi punën e gurorëve, në malin e Tomorit vijon të...

Detajet

Vrau shokun për pazare droge, pranon krimin

Roland Milo i akuzuar si vrasës i shokut të tij Sokol Rama gjatë një pazari...

Detajet

Çahet tubacioni/ Berati pa ujë të pijshëm

Ditën e enjte në të gjitha lagjet e qytetit të Beratit është vënë re mungesa...

Falsifikim dokumentesh

Arrestohet postieri, vidhte pensionet e qytetarëve

Një punonjës i shërbimit postar në qytetin e Pogradecit është ndaluar nga forcat e policisë,...

Administrata në Tiranë

E djathta ‘mbyll’ bashkitë, protestë në orarin zyrtar

Këtë të enjte, teksa opozita kishte paralajmëruar zhvillimin e protestës para Kuvendit të Shqipërisë, disa...

Deklarata e ish-ministrit grek

“S’trembemi nga Shqipëria, Shkupin 20 minuta punë e kemi”

Ish-ministri grek i Mbrojtjes dhe kreu i “Grekëve të Pavarur” Panos Kammenos, në një intervistë...

Gjiganti metalurgjik

Haradinaj: Do ‘ringjallim’ Trepçën!

Gjiganti metalurgjik “Trepça”, i cilësuar si Thesari i Kosovës, është sot në një gjendje të...

Ripaketohen në Maqedoni

Kosova i ‘mbyll’ derën, Serbia i futet nga ‘dritarja’

Ministri i Tregtisë, Turizmit dhe Telekomunikimit në Qeverinë e Serbisë, Rasim Lajiq, ka deklaruar të...

Provokimi

Daçiç: S’ka INTERPOL e UNESCO për Kosovën!

Në kohën kur mbi Kosovën sa vjen e shtohen presionet për heqjen e taksës 100%,...

Akuzat!

Shkup, ndalohet ish-kryetari i parlamentit dhe dy ish-ministra

Policia e Maqedonisë së Veriut ndaloi në orët e vona të pasditës të së mërkurës...

Letra

Presidenti Trump përshëndet arritjet e Maqedonisë së Veriut

Presidenti amerikan Donald Trump i ka dërguar një letër Kryeministrit të Maqedonisë së Veriut, Zoran...