MENU
klinika
7.5 mln lekë

Hapet tenderi/ Si do të ndryshojë lulishtja e Elbasanit?

Çfarë lajmëron Borisov?

Armatoset Serbia/ 600 mln dollarë pajisje nga Rusia

Serbia porosit blerjen e pajisje ushtarake me vlerë 600 milion dollarë nga Rusia Zëvendëskryeministri rus...

Durrës

Drogë dhe armë kontrabandë, policia ‘mbërthen’ portin

Policia po ndërmerr një aksion ‘blic’ në portin e Durrësit për lëndë narkotike dhe armë....

"Shqetësimi im është legjitim"

Rama paralajmëroi padi, reagon Haradinaj

Teksa u tregua i rezervuar për t’i dhënë një përgjigje kryeministrit Rama, duke thënë se...

Protesta kundër shembjes së objekteve

“Lungomare 2”, banorët përplasen me Policinë dhe IKMT

Përplasje mes banorëve të Orikumit dhe të Rradhimës me policinë dhe me punonjësit e IKMT-së....

Aksioni për parandalim

Prerja e pyjeve, 6 të proceduar

Finalizohet operacioni policor “Zavalinë”, për parandalimin e prerjes së paligjshme të pyjeve, ndërsa janë proceduar...

Abuzim me pronat

‘Furtunë’ në Kadastrën e Durrësit, 17 punonjës në polici

Shoqërohen në polici 17 punonjës të Kadastrës së Durrësit. Mësohet se punonjësit po merren në...

Municione luftarake

Operacion në Mirditë/ 5 shtetas në pranga

Policia e Mirditës ka arrestuar pesë persona dhe ka sekuestruar armë, drogë dhe municion luftarak....

Sfidon partia e Gruevskit

Ne ‘maqedonasit’ do të ngremë çështjen e emrit

Sfidat janë përsëri në anën e Shkupit në mes të etheve politike, ku fati i...

Deklarata e sekretarit të OSBE-së

“Zgjidhja e çështjes Kosovë-Serbi, jetike për rajonin”

Sekretari i Përgjithshëm i OSBE-së, Thomas Greminger, deklaroi se zgjidhja e çështjes Kosovë-Serbi është jetike...

Deklarata e Listës serbe

“Nuk është prioriteti ynë të jemi pjesë e qeverisë së re të Kosovës”

Nënkryetari i Listës Serbe është shprehur se nuk është prioritet që kjo listë të përfshihet...

Rihapet dosja

Historia e aktivistit të VV, nga arrestimi deri te vdekja

Ishte mesnata e pesë gushit të vitit 2016. Në ato momente një motorr, në të...